Brazylia chce przejść do historii na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej w Holandii i Polsce | Sporty

Brazylia chce przejść do historii na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej w Holandii i Polsce |  Sporty

brazylijska drużyna siatkówki kobiet, Dwukrotny Mistrz OlimpijskiBędą chcieli zdobyć swój pierwszy tytuł mistrza świata w sobotę w Holandii, kiedy zmierzą się z broniącą tytułu Serbią. Będzie to pierwszy mecz finałowy pomiędzy dwoma zespołami z obu krajów.

W tym meczu Serbowie są niepokonani i niecierpliwie czekają na swój drugi tytuł mistrza świata, po wygranej w Japonii w 2018 roku.

Brazylia, dwanaście lat po ostatnim finale, Będzie starał się odzyskać złoto, które trzykrotnie przegrał w Pucharze ŚwiataBo w 1994 roku przeciwko Kubie i dwukrotnie przeciwko Rosji (2006 i 2010).

Drużyna Jose Roberto Guimarãesa zakwalifikowała się do meczu finałowego po tym, jak w czwartek w półfinale pokonała Włochy 1-3.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet.

Siatkówka

W finale natomiast te dowodzone przez Zorana Terzicia pokonały w środę Stany Zjednoczone takim samym wynikiem.

Spośród jedenastu meczów, które europejska drużyna rozegrała w turnieju, trudno było im pokonać w półfinale tylko Amerykę Północną i Bułgarię (3-2).

Tijana BoskovicGłówny strzelec, który opuścił ostatnią Ligę Narodów, był w turnieju najbardziej widoczny i odpowiadał za zdobycie 33 punktów w meczu z Amerykanami.

Ze swojej strony Brazylia z łatwością pokonała Argentynę,

Kolumbia

Portoryko i Holandią, a w fazie grupowej musiał walczyć z Włochami, Chinami, Czechami i Belgią.

W turnieju Canarinha poniósł tylko jedną porażkę z Japonią (1-3) w fazie grupowej.

The Kapitanie Gabi, Główny „strzelec”, który w meczu z Włochami zdobył 20 punktów, był w stanie poprowadzić drużynę, w której celowali Lauren i pomocnik Carol.

Carol Gataz, która grała na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zaskoczyła trenera Guimarães, który miał rację, włączając ją do Pucharu Świata po wykluczeniu jej z ligi.

Brazylijczycy mają nadzieję, że wysiłek zostanie nagrodzony w sobotę na Omnisport w Apeldoorn.

Jak Kolumbia poradziła sobie na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej w Holandii i Polsce?


W swoim pierwszym udziale w tym sportowym wydarzeniu zawodnicy pod wodzą Antonio Rizzoli byli częścią grupy D wraz z Brazylią, Argentyną, Czechami, Chinami i Japonią.

Kolumbia przegrała wszystkie mecze rozegrane w tropikalnym wydarzeniu. Udało im się jednak wygrać trzy sety, dwa z Argentyną i jeszcze jeden w ostatnim meczu grupowym z Czechami.

Które kraje powalczą o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej w Holandii i Polsce?


Z tej okazji Włochy i Stany Zjednoczone walczą o trzecie miejsce w tym sportowym wydarzeniu, które rozpoczęło się 23 września.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *