Burza słoneczna uderzy jutro w Ziemię; W wielu obszarach spodziewane są przerwy w działaniu radia

Burza słoneczna uderzy jutro w Ziemię;  W wielu obszarach spodziewane są przerwy w działaniu radia

Oczekuje się, że burza słoneczna uderzy w pola magnetyczne Ziemi jutro, 3 sierpnia. Za następną burzę odpowiada szybki wiatr słoneczny poruszający się w kierunku Ziemi. Należy się spodziewać awarii wyświetlacza Aurora i awarii radia.

W zeszłym tygodniu zaobserwowano bardzo niską aktywność słoneczną, ale wygląda na to, że słońce w końcu się przygotowuje. Wcześniej informowano, że pojawiła się nowa plama słoneczna pojawił się Na Ziemi napotykasz dysk słoneczny, który zachowywał się nieregularnie. W ciągu zaledwie 24 godzin obserwacji Ziemi, plama słoneczna potroiła swoją wielkość. A teraz wygląda na to, że jutro, 3 sierpnia, na naszą planetę uderzy burza słoneczna. Ta burza słoneczna nie ma nic wspólnego z plamami słonecznymi, które wciąż rosną. Za nadchodzącą burzę odpowiada szybki wiatr słoneczny, który wieje z atmosfery słonecznej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak niebezpieczne może to być.

Po raz pierwszy został zgłoszony przez SpaceWeather.com, który spiczasty Na swojej stronie internetowej „meteorolodzy NOAA twierdzą, że istnieje szansa na niewielkie burze geomagnetyczne G1 3 sierpnia, kiedy oczekuje się, że szybki strumień wiatrów słonecznych będzie pielęgnować pole magnetyczne Ziemi. Materiał gazowy wypływa z południowego otworu w atmosferze słonecznej”. Witryna dodała również zdjęcie dokładnego regionu, z którego wiatr słoneczny wiał w kosmos i w kierunku Ziemi. Możesz to zbadać tutaj.

Burza słoneczna, która jutro uderzy w Ziemię

Przy prognozowanej burzy słonecznej G1, która została sklasyfikowana jako niewielka, burza raczej nie sprawi nam większych kłopotów. Jednak doprowadzi to do pojawienia się zorzy polarnej na wyższych szerokościach geograficznych. Ekrany Aurora to piękne, przypominające kurtyny wzory światła na niebie, które powstają w wyniku załamania światła, gdy promieniowanie słoneczne uderza w atmosferę pod dziwnymi kątami. Poza tym istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii radia krótkofalowego, które mogą mieć wpływ na radioamatorów i niektóre systemy nawigacyjne na dziennej stronie Ziemi.

Burze słoneczne dzielą się na pięć kategorii, od G1 do G5. Podczas gdy G1 jest najmniejszym rodzajem burzy słonecznej, która może uderzyć w planetę, G5 jest najpoważniejsza. Dobrym przykładem burzy słonecznej G5 jest zdarzenie Carrington w 1859 roku, które zniszczyło systemy telegraficzne i spowodowało awarie sieci energetycznej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.