CDC bada 180 dzieci z ostrym zapaleniem wątroby o nieznanej przyczynie

CDC bada 180 dzieci z ostrym zapaleniem wątroby o nieznanej przyczynie

Siedziba Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) znajduje się w Atlancie w stanie Georgia.

Kaplica Tami | Reuters

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom badają obecnie 180 przypadków dzieci, u których nagle rozwinęło się ostre zapalenie wątroby typu A w 36 stanach i terytoriach, co stanowi wzrost o 71 przypadków od Ostatnia aktualizacja Agencji Zdrowia Publicznego miała miejsce na początku tego miesiąca.

CDC, w środowym oświadczeniu, stwierdziło, że zdecydowana większość nie jest nowymi przypadkami zapalenia wątroby. Zamiast tego liczba pacjentów objętych dochodzeniem wzrosła, ponieważ agencja dokładnie analizuje dane sięgające października zeszłego roku.

Zapalenie wątroby jest zapaleniem wątroby zwykle powodowanym przez wirusy zapalenia wątroby typu A, B, C, D i E. Przypadki badane przez CDC są niezwykłe, ponieważ dzieci nie uzyskały pozytywnych wyników testów na obecność tych wirusów i doświadczyły poważnych objawów, z 9%. przeszczep wątroby, który jest rzadki.

CDC znalazło co najmniej pięć zgonów, chociaż od lutego nie odnotowano żadnych zgonów. Infekcja adenowirusem jest badana jako możliwą przyczynę, ponieważ prawie połowa dzieci okazała się być pozytywna dla patogenu. Adenowirus to powszechny wirus, który zwykle powoduje objawy przeziębienia lub grypy. Nie jest to znana przyczyna zapalenia wątroby u zdrowych dzieci.

CDC prowadzi również testy laboratoryjne, aby sprawdzić, czy wirus Covid może być również możliwą przyczyną, chociaż … Dzieci w pierwszej grupie w Alabamie Nie był zarażony wirusem Corona.

Wielka Brytania po raz pierwszy powiadomiła Światową Organizację Zdrowia o przypadkach ciężkiego zapalenia wątroby u dzieci w zeszłym miesiącu. Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia, w aktualizacji z zeszłego tygodnia, powiedziała, że ​​adenowirus był najczęściej wykrywanym wirusem w testowanych tam próbkach. Kraj zidentyfikował 176 przypadków do 10 maja.

CDC stwierdziło, że ostre zapalenie wątroby u dzieci nadal występuje rzadko, ale poprosiło rodziców, aby zwracali uwagę na objawy, takie jak żółtaczka, czyli zażółcenie skóry lub oczu.

Zdrowie i nauka CNBC

Przeczytaj najnowsze globalne relacje CNBC dotyczące pandemii COVID-19:

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.