ChatGPT może teraz przeglądać Internet i nie jest już ograniczony do informacji z 2021 roku

ChatGPT może teraz przeglądać Internet i nie jest już ograniczony do informacji z 2021 roku

Jak wynika z postu opublikowanego 27 września przez firmę zajmującą się sztuczną inteligencją (AI) na X (dawniej Twitter) ChatGPT może teraz przeglądać Internet i włączać zaktualizowane informacje do swoich odpowiedzi; OpenAI.

Jak wynika z postu, aktualizacje są dostępne natychmiast dla użytkowników Plus i Enterprise korzystających z modelu GPT-4. Funkcja przeglądania sieci będzie dostępna dla innych użytkowników „wkrótce”, jednak OpenAI nie określiło, czy oznacza to, że GPT-4 będzie dostępne dla nieuprzywilejowanych użytkowników, czy też przeglądanie będzie zaimplementowane dla modelu GPT 3.5.

OpenAI nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o wyjaśnienia.

Zgodnie z postem:

„ChatGPT może teraz poruszać się po Internecie, aby dostarczać aktualne, wiarygodne informacje wraz z bezpośrednimi linkami do źródeł. Nie ogranicza się już do danych sprzed września 2021 r.”

Przed tą aktualizacją ChatGPT miał coraz większą lukę w swojej bazie wiedzy. Ze względu na sposób uczenia modeli AI, takich jak wstępnie przeszkolone transformatory generatora (GPT), baza wiedzy ChatGPT wygasła w 2021 r., kiedy prawdopodobnie zakończono produkcję.

W poprzednich testach OpenAI informowało o sukcesach i niepowodzeniach w próbach wdrożenia nawigacji przy użyciu ChatGPT. W czerwcu 2023 r. zaczęły krążyć raporty o wersjach beta ChatGPT używanych z nawigacją w celu ominięcia zapory. Wydaje się też, że ma skłonność do halucynacji i czasami myli współczesne informacje z historycznymi.

Aktualizacja funkcji nawigacji ChatGPT następuje zaraz po ogłoszeniu przez OpenAI 25 września, że ​​chatbot również otrzyma aktualizację multimedialną:

Jak donosi Cointelegraph, ChatGPT, GPT-3.5 i GPT-4 będą w stanie rozumieć zapytania w normalnym języku mówionym i odpowiadać jednym z pięciu różnych głosów, a także wyświetlać i interpretować obrazy.

OpenAI też Niedawno ogłoszone DALL-E 3, najnowsza wersja fotografii AI.

Wraz z falą aktualizacji produktów firmy, ciekawie będzie zobaczyć, co jeszcze zostanie ujawnione na pierwszej konferencji programistów, OpenAI DevDay. Decyzja 6 listopada w San Francisco.

Wyjaśnienie: Informacje i/lub opinie wyrażone w tym artykule niekoniecznie odzwierciedlają poglądy lub linię redakcyjną Cointelegraph. Podanych tutaj informacji nie należy traktować jako porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Wszystkie inwestycje i transakcje biznesowe wiążą się z ryzykiem i obowiązkiem każdej osoby jest przeprowadzenie odpowiednich badań przed podjęciem decyzji inwestycyjnej.

Inwestycje w aktywa kryptograficzne nie są regulowane. Może nie być odpowiedni dla inwestorów detalicznych i cała zainwestowana kwota może zostać utracona. Świadczone usługi lub produkty nie są skierowane do inwestorów w Hiszpanii ani dla nich dostępne.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *