Chiński pocisk kosmiczny jest niebezpiecznie blisko lądowania na Ziemi

29 kwietnia kapsuła Chiny Tianhe, Największy kraj, który umieścił na orbicie, został pomyślnie wystrzelony z Pekinu. posługiwać się Długi pocisk March-5B Y2Jest teraz niebezpieczny, ponieważ może spaść na zaludnione obszary ziemi.

Po wystrzeleniu kapsuły pocisk wszedł na niską orbitę naszej planety. Pchacz wymknął się spod kontroli, w wyniku czego został znokautowany korpus centralny Long March-5B Y2 W ciągu kilku następnych dni może drastycznie spaść. Gdyby tak się stało, byłby to jeden z największych obiektów stworzonych przez człowieka, który w niekontrolowany sposób spadłby na Ziemię.

Chińska rakieta kosmiczna długa marzec 5B | Źródło: The Star

Centralny kadłub pocisku ma około 30 metrów długości i pięć metrów szerokości. Chociaż spali się, gdy dostanie się do atmosfery ziemskiej, pozostałe szczątki mogą wpaść do morza … lub na obszary zamieszkane przez ludzi.

Do teraz Nie da się przewidzieć, kiedy wyląduje Long March-5B Y2Ponieważ prędkość tego procesu zależy od wielkości i gęstości każdego obiektu, oprócz innych zmiennych, które obejmują zmiany atmosferyczne i fluktuacje, które są związane z aktywnością Słońca.

Specjaliści nie wiedzą, czy nastąpi to w ciągu najbliższych kilku dni czy tygodni, ale nachylenie orbity o 41,5 stopnia wskazuje, że pocisk przeleci na północ od Nowego Jorku, Madrytu i Pekinu, a na południe od Chile, Wellington i Nowej Zelandii. . Long March-5B Y2 może powrócić na Ziemię gdziekolwiek w pobliżu tego obszaru.

***

Jak działają rakiety kosmiczne? Wyjaśniamy to i więcej na naszym kanale youtube.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *