Czy mogę nadal rozprzestrzeniać COVID-19, jeśli się zaszczepię?

Czy mogę nadal rozprzestrzeniać COVID-19, jeśli się zaszczepię?

(NEXTAR) – Na początku kampanii szczepień w Stanach Zjednoczonych nie było do końca wiadomo, czy szczepionki przeciwko COVID-19 zapobiegną przenoszeniu wirusa.

Ale ostatnio, dzięki serii badań, w tym danych ze świata rzeczywistego, uzyskaliśmy znacznie większą jasność co do możliwości rozprzestrzeniania wirusa na osoby, które zostały w pełni zaszczepione.

Dr Peter Chen Hong, ekspert ds. Chorób zakaźnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco School of Medicine, mówi, że uważa, że ​​jest „bardzo mało prawdopodobne”, aby osoby, które zostały zaszczepione, były w stanie przenosić wirusa.

Powiedział: „Im więcej otrzymamy dowodów, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zaszczepiona osoba przenosi wirusa na inną osobę”.

Szczepionki są szczególnie skuteczne w zapobieganiu chorobom bezobjawowym, które według Chen Honga są przyczyną większości przypadków przenoszenia.

Chen Hong zacytował również rzeczywiste badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii i Izraelu, które wykazały, że istnieje „bardzo małe przenoszenie zaszczepionych osób”.

Na przykład badanie przeprowadzone w Izraelu wykazało, że szczepionka Pfizer była co najmniej 97% skuteczna w zapobieganiu chorobom objawowym, poważnym chorobom i śmierci.

Podobnie badanie wykazało, że szczepionka była skuteczna w 94% w zapobieganiu bezobjawowej infekcji COVID, co wskazuje, że szczepionka może pomóc zatrzymać przenoszenie wirusa.

Podsumowując: jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, szanse na rozprzestrzenianie się COVID-19 są bardzo niskie, co jest kolejnym bodźcem do uzyskania jednej z dostępnych szczepionek.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *