Delegacja narodowa na Igrzyskach Paraolimpijskich potroiła medale olimpijskie

Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020, które rozpoczęły się 24 września, mają przed sobą jeszcze cztery dni, ale dotychczasowe wyniki dają wyobrażenie o tym, jak będą wyglądały nastawienia uczestniczących krajów.

W przeciwieństwie do tego, jak zakończyły się igrzyska olimpijskie w Tokio 2020, Stany Zjednoczone nie są pierwsze w klasyfikacji medalowej, moc jest na czwartym miejscu z 63 medalami.

W przypadku Kolumbii w tych meczach jasne jest, że naród ma już 15 medali, dwa złote, pięć srebrnych i osiem brązowych; Na zakończonych już igrzyskach olimpijskich zajmuje 66. miejsce z czterema srebrnymi i jednym brązowym medalem.

W klasyfikacji generalnej kraj zajmuje 29. miejsce pod względem rodzaju zdobytych medali, ale 14. pod względem liczby medali, wraz z Azerbejdżanem, Uzbekistanem i Polską.

Dla ekspertów jest to godne uwagi, ponieważ związek dobrego dochodu jest zwykle bezpośredni z wynikami w tego typu zawodach. Innymi słowy, jeśli naród jest w dobrej kondycji finansowej, istnieje większa pewność, że sport jest wystarczająco wspierany, aby osiągnąć dobre wyniki.

W obliczu tej panoramy sukcesów brązowy medalista oszczepów Luis Fernando Lococmi wyjaśnił: „To przyjemność, że inne naprawdę silne kraje patrzą na nas z szacunkiem. Fajnie, że Stany Zjednoczone czy Chiny tak jak my, wiedzą, że Kolumbia się rozwija. w skali Sportowiec i to jest naprawdę mocna strona sportów paraolimpijskich.”

Chociaż celem jest prześcignięcie 17 medali zdobytych na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio 2016 i jest na granicy osiągnięcia tego celu, delegacja może już powiedzieć, że jej wyniki przewyższyły osiągnięcia krajów takich jak Irlandia, innego członka Organizacji Współpracy Gospodarczej i rozwoju Ma PKB na mieszkańca w wysokości 95 513 USD, a PKB na mieszkańca w wysokości 14 994 USD.

Podkreśla również, że znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów OECD, które zdobyły najwięcej medali i że PKB na mieszkańca wynosi 45 792 USD.

Teraz, w obliczu pytania, dlaczego liderzy dochodowy, tacy jak Luksemburg, nie są liderami tego typu kompetencji, analitycy wskazali, że jest jeszcze jeden czynnik, który ma związek z politykami publicznymi, przyczyniając się do zrównoważonych inwestycji w czasie, ponieważ wyniki w sporcie są zakłady średnio- i długoterminowe.

W wyniku dobrego wyniku dyrektor ds. pozycjonowania i przywództwa MinDeporte, Luis Carlos Buitrago, zauważył, że „medaliści paraolimpijscy dają nam złudzenie, ale z dodatkowym elementem, ich odporności”.

Nazwy zwycięstw Kolumbii na Igrzyskach Paraolimpijskich
Jose Gregorio Lemos i Nelson Crispin zdobyli złote medale. Srebrny medal zdobyli Mierly Buitrago, Carlos Serrano, Moises Fuentes, Darian Visori Jimenez i Nelson Crispin. Medale zdobyli Angie Papon, Jean-Carlos Mina, Luis Fernando Locomi, Yesenia Restrepo, Diego Germain Duenas, Fabio Torres, Nelson Crispin i Carlos Serrano. W pływaniu, kolarstwie, lekkiej atletyce i podnoszeniu ciężarów.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *