Derm Doctor wyjaśnia, dlaczego powinieneś pomyśleć dwa razy, zanim pocałujesz faceta z zarostem: „To obrzydliwe”

Derm Doctor wyjaśnia, dlaczego powinieneś pomyśleć dwa razy, zanim pocałujesz faceta z zarostem: „To obrzydliwe”

Belinda Cleary dla Daily Mail Australia

05:56 6 kwietnia 2023 Zaktualizowano o 07:42 6 kwietnia 2023

  • Dermatolog przestrzega przed całowaniem mężczyzn z brodą
  • Wyjaśnia, że ​​są one pełne bakterii, które mogą zainfekować skórę

Dermatolog ujawnił, jak ważne jest „dwa przemyślenia” przed pocałowaniem mężczyzn z zarostem — zwłaszcza jeśli nie znasz ich rutyny pielęgnacyjnej.

Brody „zawierają mnóstwo bakterii”, które mogą być przenoszone podczas intymności, ostrzegł Mounib Shah, znany jako Derm Doctor.

„Kiedy je pocierasz, tworzą bardzo małe skaleczenia na skórze, które mogą prowadzić do infekcji, takich jak liszajec” – powiedział.

Następnie błagał mężczyzn, aby „oczyścili brody”, aby pomóc zatrzymać problem u źródła.

Brody „zawierają mnóstwo bakterii”, które mogą być przenoszone podczas seksu, ostrzegł Mounib Shah, znany dermatolog.

Ostrzegł go niepokojący film przedstawiający pochopną młodą kobietę.

Mała blondynka trzymała głowę w dłoniach i skomentowała wideo: „Pocałowałam faceta z zarostem, myśląc, że to dobry pomysł w tamtym czasie”.

Potem pokazała zdjęcia swojego czerwonego, podrapanego podbródka, który w ciągu kilku dni stawał się coraz bardziej zainfekowany – tak bardzo, że pokrywały go wściekłe pęcherze.

Wideo zrobiło wrażenie na zwolennikach lekarza.

Jedna kobieta powiedziała: „Mam męża z brodą, ale on cały czas ją czesze – nie wiedziałam, że to się może zdarzyć”.

„Kto nie myje brody?” inny uczeń.

Odpowiedział na wideo Riley Crete po tym, jak przyznała, że ​​całowanie brodatego mężczyzny było błędem
Jej skóra pogorszyła się w ciągu kilku dni – z powodu zakażenia opryszczką

Inny powiedział: „Nie wiedziałem, że mogę być mniej zainteresowany zarostem niż kiedyś, ale oto jestem”.

Niektórzy przyznali, że byli po złej stronie brudnej brody.

„Doznałam reakcji alergicznej po tym, jak raz pocałowałam mężczyznę z brodą – okazało się, że przed naszą randką bawił się ze swoim kotem” – powiedziała jedna z kobiet.

„Och, obrzydliwe. Teraz znam prawdziwy powód piersi mojego męża. Mój mąż!” powiedziała inna kobieta.

Miałem to po pierwszej randce. Dodano kolejny.

Wideo kobiety zostało również obejrzane ponad dziewięć milionów razy.

Co to jest liszajec?

Liszajec to infekcja skóry wywołana przez bakterie Streptococcus i Staphylococcus.

Jest znany jako „owrzodzenia szkolne”, ponieważ większość przypadków dotyczy dzieci w wieku szkolnym. Jednak może również dotyczyć niemowląt, dorosłych i nastolatków.

Liszajec występuje w dwóch postaciach, pęcherzowej i łuszczącej się. W przypadku liszaja krostkowego pęcherze pojawiają się na wcześniej normalnej skórze, szybko zwiększając rozmiar i liczbę. Pęcherzyki szybko wybuchają i pozostawiają obszary lekko wilgotne lub wypolerowane z brązową skórką na krawędzi. Plamy powiększają się nawet po pęknięciu i mogą mieć kilka centymetrów średnicy. Czasami wyostrza się w środku, tworząc wzory w kształcie pierścienia. Zwykle nie jest bolesne, ale może swędzieć.

Łuskowaty liszajec ma gładką, grubą żółtą skórkę. Pod tą skorupą znajduje się wilgotny, czerwony obszar. Łuskowate płaty liszaja rosną powoli i są zawsze mniejsze niż w pełni rozwinięte płaty liszaja. Zwykle nie jest bolesne, ale może swędzieć.

Liszajec może wystąpić oprócz innych chorób skóry, zwłaszcza swędzenia. Kiedy skóra jest porysowana, infekcja może przedostać się przez uszkodzoną skórę. Niektóre z tych stanów to atopowe zapalenie skóry (egzema), świerzb, ukąszenia owadów i wszy głowowe.

W przypadkach, gdy zajęty jest większy obszar skóry, pacjenci mogą również mieć gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych lub ogólne złe samopoczucie.

W zależności od tego, jak poważna jest infekcja, lekarz może zalecić maść antybiotykową lub doustne antybiotyki w ciężkich przypadkach. Należy kontynuować stosowanie maści z antybiotykiem, aż rany całkowicie się zagoją. Jeśli antybiotyki podawane są doustnie, ważne jest, aby zakończyć cały cykl leczenia (zwykle 5 dni) i nie przerywać, gdy liszajec zacznie nawracać.

Rany należy czyścić co 8-12 godzin, dokładnie osuszyć i przykryć wodoodpornym opatrunkiem. Płukanie pęcherzy słoną wodą pomaga je wysuszyć (użyj roztworu soli lub rozpuść około 1/2 łyżeczki soli w szklance wody).

źródło: Zdrowie Nowej Południowej Walii

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *