Deszcz meteorów Delta Aquariids: kiedy i jak oglądać

Deszcz meteorów Delta Aquariids: kiedy i jak oglądać
Kiedy Ziemia krąży wokół Słońca, napotyka Niezrównoważona orbita komety, którego lodowa powierzchnia pozostawia kurz i skały, które gotują się pod wpływem ciepła słonecznego. Kiedy te kosmiczne skały spadają w kierunku naszej atmosfery, „opór – lub opór – powietrza na skale sprawia, że ​​jest ono niezwykle gorące” NASA. „To, co widzimy, to „meteor”. Ta jasna linia nie jest w rzeczywistości skałą, ale gorącym, świecącym powietrzem, gdy gorąca skała przebija się przez atmosferę. Kiedy Ziemia napotyka wiele meteorów naraz, nazywamy je deszczami meteorów. ”
Podejrzewa się, że jego pochodzenie Kometa 96P Machholz, deszcz meteorów z delty południowej występuje co roku między 12 lipca a 23 sierpnia. W tym roku osiąga szczyt w nocy z 28 na 29 lipca. Alfa Koziorożec, słabszy meteor, również osiągający szczyt w te same noce. Znane z tego, że podczas szczytu emitują jasne kule ognia, Alpha Capricornids będą widoczne dla wszystkich.
Deszcz meteorów Delta Aquariids można zobaczyć lepiej niż ludzi na półkuli południowej. Meteoryty, które liczą od 10 do 20 na godzinę i latają szybko 25 mil na sekundę, jest najbardziej widoczny między godziną 2:00 a 3:00 we wszystkich strefach czasowych, kiedy słabsza konstelacja Wodnika Niosącego Wodę – jasna plama deszczu – znajduje się najwyżej na niebie, Według EarthSky.
Jeśli wyjdziesz na około 30 minut przed prysznicem, twoje oczy mogą przystosować się do ciemności, zgodnie z NASA. Dla tych na półkuli południowej promieniowanie jest bliżej szczytu; Ludzie na półkuli północnej powinni patrzeć na południową część nieba. Nie musisz używać teleskopu, a ludzie nie muszą tak bardzo skupiać się na radioaktywnych miejscach, jak meteory pojawiające się na całym niebie, radzi EarthSky.
jasny zanikający wypukły księżyc (74% zapełnienia) zablokuje niektóre deszcze meteorów w tym tygodniu, przez co oglądanie w obszarze o niewielkim zanieczyszczeniu światłem – takim jak budynki i ruch uliczny – będzie krytyczne. Ale na początku sierpnia 13% pełni księżyca (przybywający sierp księżyca) ułatwi oglądanie meteorów, nawet jeśli będą one poza szczytem.

Pokaz talentów meteorologicznych

Ciemne niebo jest również ważne, jeśli chcesz zobaczyć ślady akwariów delty z deszczem meteorów Perseidów. Perseid, najpopularniejszy deszcz w roku, pochodzi z innego punktu radioaktywnego, jest jaśniejszy niż akwariowe delty i szczyty we wczesnych godzinach porannych 11-13 sierpnia.

Chociaż zrozumienie i obserwowanie radioaktywnych punktów nie jest kluczowe dla oglądania akwariów z delty, to według EarthSky konieczne jest odróżnienie akwariów z delty od sierpniowego deszczu Perseidów.

Podczas gdy delta Wodnika promieniuje z okolic gwiazdozbioru Wodnika, Perseidy odlatują z gwiazdozbioru Perseusza, który znajduje się w północno-wschodniej części nieba. Więc jeśli jesteś na półkuli północnej, meteoryty, które wyłaniają się z północnego wschodu, to Perseidy, a meteory z południa to Delta Aquarids, według EarthSky.

Te meteoryty wylądowały na Ziemi po podróży, która zajęła 22 miliony lat
W tym czasie można złapać więcej deszczów meteorów catch Pozostała część 2021, według EarthSky Przewodnik po deszczach meteorów 2021:
  • 8 października: Smok
  • 21 października: Orionidy
  • 4-5 listopada: na południe od Torres
  • 11-12 listopada: na północ od Torres
  • 17 listopada: Leonidy
  • 13-14 grudnia: Bliźnięta
  • 22 grudnia: Ursydzi

Do tej historii przyczyniły się Sarah Molano i Ashley Strickland z CNN.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *