Dziwny hack ataku paniki staje się wirusowy na TikTok

Dziwny hack ataku paniki staje się wirusowy na TikTok

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się na krawędzi Atak paniki– Szybkie tętno, poczucie zagłady lub niebezpieczeństwa, duszność, zawroty głowy – wydaje się, że TikTokker znalazł możliwe rozwiązanie. „Moja terapeutka kazała mi jeść Warhead, gdy czuję, że zbliża się atak paniki” – mówi w nim kobieta. wideo. „I kiedy mówię, że nigdy nie spotkałem niczego, co szybciej wyprowadzałoby mnie z ataku paniki, mam to na myśli”. Kobieta miała na myśli kwaśny, powodujący zapadnięcia w wargi cukierek i choć może się to wydawać dziwnym sposobem na stany lękowe, niektórzy eksperci zgadzają się, że ta sztuczka może być pomocna.

„Z pewnością za jedzeniem kwaśnych lub pikantnych cukierków w celu złagodzenia lęków i ataków paniki kryje się prawda i nauka” – mówi doradca ds. zdrowia psychicznego Katherine Del Toro. USA dziś. „To świetna i praktyczna uczta, ponieważ możesz zabrać ze sobą kwaśnego cukierka wszędzie”. Del Toro podkreśla podstawową naukę, która się za tym kryje, a mianowicie to, że ludzki mózg może „radzić sobie tylko z jedną sytuacją kryzysową na raz” – co oznacza, że ​​jeśli będzie musiał skupić się na mocnym smaku w ustach osoby cierpiącej, nie będzie w stanie sobie z tym poradzić. poświęć mu całą swoją uwagę. Aby przejść w atak paniki.

Innymi słowy, ssanie zgorzkniałej kuli jest swego rodzaju techniką uziemiającą, która zatrzymuje reakcję mózgu „walcz lub uciekaj”. Eksperci twierdzą, że pikantne potrawy mogą również służyć temu samemu celowi, na przykład ćwiczeniu jogi, wykonywaniu robót ręcznych, głębokim oddychaniu, a nawet chwytaniu kostki lodu. USA dziś I W wiedzy. Melissa Miller, lekarz medycyny z FOLX Health, powiedziała niedawno, że takie terapie mogą działać najlepiej, jeśli zostaną połączone z uspokajającą mantrą, taką jak „Nie grozi mi żadne realne niebezpieczeństwo” lub „Moja panika minie”.

Ciąg dalszy historii poniżejOznacza to, że uważność jest kluczem do kontrolowania ataku paniki, ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że twoje ciało może przyzwyczaić się do tej sztuczki, dlatego ważne jest, aby zmienić sposób, w jaki odwracasz uwagę, jeśli często cierpisz na ataki paniki. Eksperci twierdzą również, że Warhead czy jakikolwiek inny kwaśny cukierek to jedynie rozwiązanie tymczasowe i nie zastępuje potencjalnego leczenia czy lekarstwa. „Proszę nie oczekiwać, że to wyleczy traumę prowadzącą do ataków paniki” – mówi psychoterapeutka Stephanie Sarkis. USA dziś. (Przeczytaj więcej historii Stranger Things.)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *