Dziwny obiekt odkryty w naszej galaktyce, który zdumiewa astronomów i astrofizyków

Obrazowanie nieba za pomocą Wide Field Infrared Survey Explorer (WISE). Światło podczerwone ma dłuższe fale niż te widoczne dla ludzkiego oka. Dzięki danym z tego zdjęcia znaleziono dowody wypadku.

Nie są to do końca gwiazdy czy planety, ale coś pomiędzy, a w naszej galaktyce może być więcej niż wcześniej sądzono.

Potwierdzają to nowe badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Czasopismo Astrofizyczne, który skupia się na nowym i „tajemniczym” brązowym karle, został nazwany „Wypadkiem”, ponieważ został odkryty przez przypadek.

Brązowe karły są zbyt małe, by mogły być gwiazdami, i zbyt duże, by można je było uznać za planety. Czasami nazywa się jeNieudane gwiazdy“.

„Ten obiekt zaprzeczył wszelkim naszym oczekiwaniom” – powiedział współautor badania Davey Kirkpatrick i astrofizyk z California Institute of Technology (Caltech).

Badanie sugeruje, że wypadek może mieć od 10 do 13 miliardów lat, co oznacza, że ​​jest co najmniej dwukrotnie starszy od innych wcześniej odkrytych brązowych karłów.

Wskazuje to, że powstały, gdy nasza galaktyka była znacznie mniejsza i tak było Inny skład chemiczny.

„Jeśli tak jest, prawdopodobnie w naszym regionie galaktycznym czai się więcej starych brązowych karłów” – dodaje Kirkpatrick.

inny brązowy karzeł

Naukowiec Dan Casselden odkrył incydent, oficjalnie znany jako WISEA J153429.75-104303.3, przez czyste szczęście, ponieważ według oświadczenia NASA nie przypomina on żadnego innego brązowego karła znalezionego w galaktyce.

jak Brązowe karły się starzeją, ochładzają się, a ich jasność zmienia się przy różnych długościach fal, podobnie jak zmieniają się gorące metale podczas ochładzania.

Ta ilustracja przedstawia chłodnego ciemnobrązowego karła w kosmosie.

Ta ilustracja przedstawia chłodnego ciemnobrązowego karła w kosmosie.

Obiekt ten zaskoczył naukowców, ponieważ jego jasność nie jest typowa dla innych starzejących się brązowych karłów.

słabe światło Przy niektórych głównych długościach fal, co sugeruje, że są one bardzo zimne, ale jednocześnie wydają się jaśniejsze w innych miejscach, co wskazuje, że te regiony są znacznie cieplejsze.

„Nie jest zaskoczeniem znalezienie tak starego brązowego karła, ale zaskakujące jest znalezienie go na naszym podwórku” – mówi Federico Marocco, Davy Kirkpatrick Fellow w Caltech i jeden z autorów badania.

„Spodziewaliśmy się, że brązowe karły będą istnieć w tym wieku, a także spodziewaliśmy się, że będą one niezwykle rzadkie” – kontynuuje astrofizyk, który był odpowiedzialny za kierowanie obserwacjami za pomocą teleskopów Kecka i Hubble’a.

800 000 tysm/h Szybciej

Korzystając z teleskopów naziemnych w Obserwatorium WM Kecka na Hawajach, naukowcy podjęli próbę obserwacji wypadku za pomocą dodatkowego promieniowania podczerwonego.

Ale brązowy karzeł wyglądał tak słabo, że nie można go było wykryć, co potwierdza, że ​​jest bardzo zimny, a zatem bardzo stary.

Naukowcy szacują, że prędkość, z jaką się kręci, jest na to kolejnym dowodem okupował galaktykę przez długi czas, ponieważ ciągnie ogromne obiekty, które przyspieszają ich własną grawitacją.

Według badań wypadek znajduje się około 50 lat świetlnych od Ziemi i krąży z prędkością 800 000 km/h szybciej niż wszystkie inne brązowe karły wykryte w podobnej odległości od naszej planety.

Badanie podkreśla inną właściwość Wypadku, która polega na tym, że zawiera niski poziom metanu w porównaniu z większością innych znalezionych brązowych karłów, co wzmacnia argument, że powstały one ponad 10 miliardów lat temu, kiedy galaktyka istniała. Składa się prawie wyłącznie z wodoru, helu i Brak niezbędnego węgla do metanu.

„Możliwość znalezienia jednej z nich bardzo blisko Układu Słonecznego może być szczęśliwym zbiegiem okoliczności lub oznaczać, że jest ona bardziej powszechna niż nam się wydaje” – podsumowuje Marocco.

Możesz teraz otrzymywać powiadomienia push z BBC News Mundo. Pobierz i aktywuj nową wersję naszej aplikacji, aby nie przegapić naszych najlepszych treści.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *