Ecoener prowadzi projekty w Panamie, Ekwadorze, Włoszech, Grecji, Polsce i Serbii

Ecoener prowadzi projekty w Panamie, Ekwadorze, Włoszech, Grecji, Polsce i Serbii

Ekoner Po raz pierwszy pokazano go w Rynek alternatywnych instrumentów o stałym dochodzie (MARF) W listopadzie ubiegłego roku wyemitował weksle na kwotę 50 mln euro skierowane do inwestorów kwalifikowanych w celu dywersyfikacji ich źródeł finansowania. Już wówczas zauważalne były napięcia na rynkach kapitałowych i w przepływach kredytowych w związku z nagłą zmianą polityki pieniężnej EBC i rosnącymi stopami procentowymi, co było problemem dla spółek, które podobnie jak kierowana przez niego grupa Luis de Valdivia, w pełnym rozkwicie. Aby dalej napędzać swój rozwój, Econer stawia na tę samą formułę w… Nowy program weksli z maksymalnym saldem do spłaty 50 milionów i okresem do 24 miesięcy Wczoraj dodano datę ważności do MARF.

Firma właśnie uruchomiła swoje pierwsze dwa parki fotowoltaiczne na Dominikanie, Komayasa 1 i Komayasa 2, który osiąga moc 97 megawatów. Ecoener obsługuje trzy inne obiekty w kraju, do których trafi 279 megawatów do końca 2024 r Z kumulacją inwestycji 289 milionów euro. Podczas ceremonii inauguracji De Valdivia otworzyła drzwi do podwojenia swojej obecności na wyspie w zakresie projektów związanych z energią słoneczną, wiatrową i baterią, co będzie niespodzianką dla Hiszpanii na jej drodze. mieszać Z produktu.

dywersyfikacja

Dział Ecoener, który w ubiegłym roku osiągnął łączne obroty w wysokości 39,9 mln euro i EBITDA w wysokości 21,6 mln euro, w pełni wykorzystuje dywersyfikację technologiczną i regionalną. Jest obecny w dwudziestu krajach, szczególnie w pracy lub nauce Hiszpania, Honduras, Gwatemala, Kolumbia i Republika Dominikanya plany na przyszłość wskazują Panama, Ekwador, Włochy, Grecja, Polska i SerbiaTam, gdzie „istnieją projekty sklasyfikowane na różnych etapach Rurociąg„, jak podaje spółka w publikacji dołączonej do drugiej transzy zielonych weksli.

75% skonsolidowanych przychodów Grupy pochodzi z aktywów na rynku krajowym oraz w projektach zagranicznych, z których wyróżnia się Gwatemala (18,5% obrotów) i Honduras (6,5%). Galicyjski koncern energetyczny ma obecnie w budowie kolejne 217 MW rozmieszczone pomiędzy Hiszpanią (21 MW), Dominikaną (122) i Gwatemalą (74 MW). Pomiędzy fabrykami w budowie i tymi, które są jeszcze w budowie, Portfolio wynosi 1501 megawatów.

Wiatr w głowie

Chociaż Econer narodził się 35 lat temu wraz z eksploatacją elektrowni wodnej Arnoya, działalność polegająca na wytwarzaniu energii ze zbiorników nie jest już jego głównym źródłem dochodów. (12,7 mln euro w 2022 r), mijane przez wiatr (34,6 mln)Jak wspomniano na skanach ekonomicznych zawartych w broszurze. Elektrownie słoneczne przyczyniły się do ok 13,4 miliona; 8,2 miliona Obszar marketingu i Nieco ponad 4 miliony Reszta usług.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *