dla Ciebie. the Business Foundation i University of Alicante
(Fundeun) zaangażowany Reboot (promowanie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym dla startupów)europejski projekt w ramach programu Erasmus+ mający na celu wspieranie przedsiębiorczości z poszanowaniem środowiska i Szkolenie dla przedsiębiorców w Gospodarka o obiegu zamkniętym. W ramach tego planu w tym tygodniu w Alicante odbyło się nowe ponadnarodowe spotkanie planu.
Z tej okazji, jak wspomniał Fundeun, Fundacja gościła w Hiszpanii konsorcjum kierowane przez GrantXpert (Cypr) oraz partnerów Danmar Computers (Polska), Open University Hellenic i Innovation Hive (Grecja), Universidade da Beira Interior ( Portugalia). Na tym spotkaniu zakończono przegląd narzędzi przedsiębiorczości i treści szkoleniowych, które zostaną przekazane studentom uczelni i przedsiębiorcom. By rozpoczynali nowe przedsięwzięcia biznesowe i od początku potrafili uwzględniać zasady gospodarki o obiegu zamkniętym. Ponadto na spotkaniu określono wytyczne dotyczące opracowania podręcznika, który ułatwi proces uczenia się w obiegu zamkniętym dla trenerów i mentorów, którzy chcą go wykorzystać jako sposób pracy z tymi nowymi zrównoważonymi projektami.
Z drugiej strony Inescop zaprosił konsorcjum do odkrycia demonstratora gospodarki o obiegu zamkniętym opracowanego we współpracy z Technological Institute of Games (Aiju) i Textile Institute (Aitex) w Elda. Ten deweloper jest przykładem na poziomie lokalnym, ponieważ jest pierwszym zakładem przemysłowym w Europie zdolnym do przetwarzania odpadów z tych sektorów na materiały nadające się do ponownego wykorzystania.
plan
Projekt Restart chce, abyś wspierał młodych ludzi, którzy próbują rozwijać swój biznes w gospodarce o obiegu zamkniętym. Chcą również, aby młodzi ludzie lepiej zrozumieli tę koncepcję i sposób, w jaki można ją dalej przyjąć jako zrównoważony sposób myślenia i pracy dla start-upów w UE w XXI wieku. Tym samym projekt ma na celu przekazanie uczestnikom szerokiej wiedzy i zrozumienia gospodarki o obiegu zamkniętym, potrzeby innowacji oraz odpowiedzialności za swoje działania w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju.
Sprawia, że praktyczny program jest zgodny z ideą biznesową o obiegu zamkniętym, którą uczestnicy zamierzają rozwijać. Pod koniec tego projektu uczestnicy będą w stanie opracować kompleksowy biznesplan o obiegu zamkniętym, aby uruchomić nową firmę lub spółkę zależną o obiegu zamkniętym.
Oczekuje się zatem, że projekt Restart będzie miał wpływ na grupy docelowe, takie jak studenci, pracownicy naukowi, trenerzy czy przedsiębiorcy. Uczestniczący studenci zdobędą wiedzę biznesową, poprawią umiejętności przekrojowe oraz uzyskają inspirację i wskazówki dotyczące pilotowania planu od pomysłu do okrągłego biznesplanu. Pomoże im to przezwyciężyć strach przed porażką, radzić sobie z ryzykiem i zwiększyć szanse na zatrudnienie.
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”