Firefox domyślnie włącza akcelerację sprzętową

Linux to jedyny system operacyjny, na którym działa ognisty lis Potrafi stawić czoła winnicom wszędzie i jest wszechmocny. Przeglądarka Mozilla postępuje we wdrażaniu technologii i funkcji, takich jak akceleracja sprzętowa i obsługa plików Wayland i tryb ciemny gnom 42Jednak prawie nic z tego nie przypisuje się Mozilli, raczej większość tej pracy podpisał Martin Stránský, pracownik Red Hata.

O możliwości korzystania z akceleracji sprzętowej przez VA-API, wsparcie było na pierwszym miejscu Wayland następnie do X11, ale domyślnie jest to zawsze przynajmniej częściowo wyłączone. Teraz wydaje się, że Firefox podejmuje kroki, aby Włącz całkowicie i domyślnie interfejs VA-API w konfiguracjach Linux opartych na stosie Stół.

Oczywiście wygodnie byłoby nie podnosić dzwonków, aby wrócić przed czasem, ponieważ domyślne włączenie VA-API zostanie wykonane, jak pokazano w Zgłoszenie błędu i w popełniać Wywiad, W nocnym kanale przeglądarki. W tym momencie nie trzeba dodawać, że Firefox Nightly jest nastawiony na tworzenie aplikacji, chociaż nie oznacza to, że istnieją odważni ludzie, którzy odważą się używać go jako swojej głównej przeglądarki.

Jak już powiedzieliśmy, obsługa VA-API zostanie włączona z Mesą. W zobowiązaniu możesz przeczytać zdanie „Wyłącz na wszystkich urządzeniach NVIDIA”więc zakładamy, że obsługa Nouveau i . zostanie wyłączona Włącz Intel i AMD. Sterownik AMDGPU-PRO również został wykluczony wraz z Internet Explorer dla Linuksa: Oficjalny sterownik NVIDIA.

Oficjalny sterownik NVIDIA nie obsługuje VA-API, obsługuje VDPAU, więc aby naprawić tę sytuację kierowca po drodze okładki Działa na szczycie interfejsu NVENC, sprzętowego wyświetlacza i technologii dekodowania zielonego giganta.

Mówiąc dokładniej, co? . włączony W Firefoksie Nightly dla Intel i AMD grafika obsługiwana przez Mesę obsługuje akcelerację wideo przez VA-API i FFmpegDataDecoder zarówno w Wayland, jak i Xorg. Okaże się, kiedy dotrze do stabilnej gałęzi przeglądarki, ale w wersji 103 kanału nocnego wydaje się, że akceleracja sprzętowa jest już domyślnie włączona lub jest w trakcie włączania. Mały krok, ale bardzo ważny dla Firefoksa, aby zachować przewagę nad Chromium w niektórych aspektach w Linuksie.

Autor książki Włączanie domyślnej akceleracji sprzętowej w Firefoksie Nightly jest „taki sam jak zawsze”, Martin Stransky i chociaż Mozilla Lepiej opiekuj się Linuksem Od pewnego czasu Red Hat jest przede wszystkim odpowiedzialny za rozwój technologiczny w systemie gnu i pingwina.

Ostrzeżenie, przewiń, aby kontynuować czytanie

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.