Strefa ekonomiczna Partii Ludowej (PP) jest w pełni funkcjonalna Zamknięcie programu wyborczego około 29 czerwca, które należy złożyć w pierwszych dniach lipca. w tym programie Jednym z mocnych punktów jest strefa ekonomiczna, którego koordynatorem jest wiceminister gospodarki Juan Bravo, jedna z zaufanych osób popularnego przywódcy Alberto Núñez Viejo. W rzeczywistości dzielnica ekonomiczna partii jest zdecydowanie najbardziej zaludniona na schemacie organizacyjnym centrali Genova Street. W formacie Bravo są obszary finansów (Miguel Corjos), ekonomii (Luis Alberto Marín), rolnictwa (Jorge Martínez Antolin), przemysłu i turystyki (Jose Vicente Mari), zatrudnienia (Javier Thibault) i środowiska (Paloma Martín). . „Bravo tworzy zespoły według obszarów biznesowych, które przygotowują raporty i oferty”wyjaśniają z centrali w Genui. Wyjątkiem od tego schematu regulacyjnego jest bardzo ważny obszar funduszy europejskichKierowana przez Isabel Benjumea, ale pod bezpośrednim nadzorem Estebana Gonzáleza Ponce’a, lidera partii w Europie i bliskiego przyjaciela Figo. Ale to nie tylko ulica Genova jest źródłem pożywienia Feijóo dla jego platformy. Druga metoda, o tym samym poziomie ważności, to Rozważono Fundación Reformismo 21 think tank pozbawiony popularnego przywódcy: „Bravo również prowadzi tam prace koordynacyjne, ale prawdą jest, że reformista bezpośrednio karmi idee i argumenty Vigo. Składa mu raporty”. Ponadto źródła zbliżone do fundacji wyjaśniają, że praca Reformismo 21 „ma na celu bardziej działania rządu niż program wyborczy”.
W projekcie programu obecnie definiujesz PP Jakie są priorytety gospodarcze? W przypadku, gdy masz opcje utworzenia rządu po wyborach 23 lipca. „Pierwszą rzeczą do zrobienia jest porównanie, aby nie było sprzeczności i była spójna granica między tym, co zostało ogłoszone w ostatnich miesiącach, a tym, co zostało powiedziane w Kongresie i Senacie…” – wyjaśnił w PP Głoska bezdźwięczna. Dodają: „Program chce mieć szeroki zakres, ale określ 4 lub 5 ważnych rzeczy”.
linie biznesowe
A co to są te punkty?
Układ wirtualnego rządu PP jest bardzo jasny w Genui: Najpierw fundusze europejskie, potem kontrola wydatków. Stamtąd wchodzą w grę reformy, takie jak podatki regionalne, organy regulacyjne (od konkurencji po Trybunał Obrachunkowy) oraz polityki promujące wzrost.
Pierwszym strategicznym punktem jest „obrót o 180 stopni wszystkiego, co ma związek z europejskimi pieniędzmi”. W PP dane wewnętrzne są obsługiwane tam, gdzie jest to udowodnione Hiszpania jest jednym z krajów, które wydały najmniej pieniędzy w ramach udzielonej pomocy: „Wydano tylko około 8 000 milionów, 10%, w porównaniu z 41% w Niemczech i 34% w Austrii”. Rzeczywiście, w tym nieoficjalnym rankingu Hiszpania zajęłaby 10. miejsce, za Niemcami, Austrią, Danią, Włochami… a przed Słowenią, Grecją czy Maltą. W partii uważają przyspieszenie i wykorzystanie funduszy europejskich za niezbędne po prawie dwóch latach publikacji ze znacznymi komplikacjami administracyjnymi, niejasnymi ramami regulacyjnymi i tym, co postrzegają jako ogólne zniechęcenie klasy biznesowej do skuteczności funduszy.
Następnie drugim strategicznym punktem byłoby zainicjowanie audytu wydatków. Audyt w szerokim tego słowa znaczeniu, bo nie tylko odkryje, ile pieniędzy jest nieefektywnie wykorzystywanych w zarządzaniu, ale także Dowiedz się, jak oszczędza najbardziej wydajna dystrybucja I przeciwstawić się jednemu z kluczy do następnej kadencji: europejskiemu żądaniu zmian, które spróbują przekierować gospodarkę na bardziej zrównoważone poziomy zadłużenia (obecnie zbliża się do 115%) i deficytów.
Zgodnie z tymi dwoma priorytetowymi punktami, pilne działania PP w sprawach gospodarczych będą koncentrować się na dwóch obszarach: regulatorach i politykach promujących wzrost.
Trybunał Obrachunkowy i Konkurencja
Jeśli chodzi o organy regulacyjne, intencją jest ich zreformowanie w celu usprawnienia ich pracy, a nie tylko zmiana nazwy. Jest chęć działania Od Komisji Konkursowej do Biura Rewizyjnego. W szczególności ten ostatni jest zawsze przedmiotem ostrej krytyki ze względu na rozdźwięk między badanymi faktami a jego opiniami.
Odnosząc się do polityki sprzyjającej wzrostowi, sam Feijóo skomentował już w zeszłym tygodniu, właśnie w pracy Fundación Reformismo 21, w której korzystając z okazji przedstawił swój zespół gospodarczy, że jego celem na następną kadencję (jeśli wygra) jest to, aby Hiszpania była z trzech najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej (UE), komentując: „Czas rozpocząć cykl postępu, który pozostawia lepszy kraj”. Podkreślił, że są kraje, których zamożność jest znacznie mniejsza niż w Hiszpanii, jak Węgry, Chorwacja czy Polska, które prześcigną nas w tej dekadzie. Konkretnie zauważył, że Hiszpanie „mają praktycznie takie same dochody jak 15 lat temu, a dochody naszych sąsiadów ze strefy euro i Unii Europejskiej wzrosły odpowiednio o 8 proc. i 14 proc.”.
Feijóo łączy w tych politykach promowanie wzrostu, ograniczenie biurokracji i procedur, ale także dostosowanie (ale nie zniesienie) reformy pracy (spotka się z agentami społecznymi, aby ustalić cele dialogu społecznego) i oczywiście obniżki podatków dla średnich i niskich osoby dochodowe.
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”