Generał Cortes świętuje VIII Hiszpańsko-Polskie Forum Parlamentarne w Burgos

Ze swoimi polskimi odpowiednikami rozmawiają przewodniczący Senatu Ander Gil z Burgos i marszałek Izby Deputowanych Meritxel Paté. / Ricardo Ordonez / ICAL

Sesja inauguracyjna odbywa się w Teatrze Głównym Teatro z przemówieniami czterech przewodniczących Izb Ustawodawczych Hiszpanii i Polski.

Łączy BURGOS

Kortezy Generalne VIII Hiszpańsko-Polskiego Forum Parlamentarnego odbywają się dziś i jutro we wtorek 12 lipca pod przewodnictwem przewodniczącego Senatu Andera Gila z Burgos i marszałka Izby Deputowanych Meritsel Petit oraz ich. Ich polscy odpowiednicy, marszałek Senatu RP Thomas Grozny i marszałek Sejmu RP Elsita White.

Sesja otwarcia odbyła się dziś w głównym Teatro w Burgos, gdzie wygłosili ją czterej prezydenci parlamentów Hiszpanii i Polski. Następnie odbyły się trzy sesje robocze, w których uczestniczyli parlamentarzyści obecni na forum oraz poruszono następujące zagadnienia: Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa. Unia Europejska i NATO stoją przed scenariuszem wojny na Ukrainie; Stosunki dwustronne. gospodarka i handel; I Unia Europejska po Konferencji w sprawie przyszłości Europy.

Czwarta sesja robocza, która zajmie się stosunkami dwustronnymi w kwestiach takich jak edukacja, kultura i turystyka, odbędzie się jutro, we wtorek 12 lipca, o godzinie 9:45 w pomieszczeniach teatru w Burgos. Hiszpańsko-Polskie Forum Parlamentarne zakończy się sesją zamykającą jego wyniki, która rozpocznie się o godzinie 11:00.

Senat jest reprezentowany na tym forum parlamentarnym przez delegację, na której czele stoją jego przewodniczący Ander Gil, pierwszy sekretarz Francisco Manuel Fajardo, czwarta sekretarz Cristina Ayala, senator Maria del Mar Arnaz, senator Francisco Javier Lacalle i Luis Jesus Uribe. – Exebaria.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *