Guagua przegrywa z Polską w pierwszym występie hiszpańskiej drużyny w Lidze Mistrzów

Guagua przegrywa z Polską w pierwszym występie hiszpańskiej drużyny w Lidze Mistrzów

Guagua Las Palmas przegrała z Polską 3:0 z Jastrzębskim Vigilem w pierwszym meczu czwartej rundy Europejskiej Ligi Mistrzów w siatkówce, w konfrontacji, która była pierwszym występem hiszpańskiej drużyny na tym etapie najważniejszych europejskich rozgrywek.

Mecz odpowiadający czwartej grupie rozpoczął się od remisu na stadionie Hali Fedośkovo-Sportowej w Polsce (8-8), gdzie pierwsza grupa remisowała bez korzyści Polaków i Kanaryjczyków.

Ostatecznie pierwszy punkt w meczu padł na Gran Canarię, która pokonała lokalną drużynę w długim pierwszym secie, który wyminął ich 30-28.

Reprezentacja Polski, wicemistrzostwo rozgrywek ubiegłego sezonu i mistrz swojego kraju, drugą grupę otworzyła wynikiem 3:0 na swoją korzyść. Trener Guaguas Sergio Camarero wykorzystał dwie przerwy na żądanie i ponownie wrócił do gry (8-1), ale przeciwnik nadal prowadził (13-7).

Przy stanie 20:13 nastąpiła ostatnia faza seta, w której drużyna Gran Canarii nie mogła już nic zrobić i również przegrała drugiego seta 25:16 (2:0).

Guaguas na początku trzeciego seta prowadził pięcioma punktami (0-5), a przez kilka kolejnych minut utrzymywał prowadzenie (5-10). Polki odrobiły stratę (16:17) i zdołały zremisować z dorobkiem 22 punktów.

Po wyrównanej końcówce seta, w którym liczyła się każdy punkt, Yastrzebski Vigil dołożył swój trzeci punkt 26-24 i pokonał drużynę Gran Canarii 3:0.

Następny mecz Guaguasa w Europie odbędzie się w najbliższą środę, 29 listopada o 19:30 przeciwko niemieckiemu SVG Lüneburg.

3 Jastrzębski Weigel: Rafał Shimura, Juri Glader, Benjamin Tonioti, Thomas Fornal, Norbert Huber, Jan Patry i Jakub Bobicak (libero). Trener: Leszek Dejewski.

0 Biografia Guaguasa Las Palmas: Miguel Angel de Amo, Paulo Zonca, Graham Vigras, Alisson Bezerra, Nicolas Bruno, Martin Ramos, Unai Larrañaga (libero). Trener: Sergio Camarero.

recenzent: Konstantin Yovchev (Pula) i Salvis Cortes (Latynia).

częściowy: 30-28 (33 minuty), 25-16 (24 minuty) i 26-24 (30 minut).

Wypadki: Pierwszy mecz czwartej rundy Ligi Mistrzów CEV 2024 dla CV Guaguas rozegrany na stadionie Hali Widowiskowo-Sportowej w Polsce.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *