Guillermo Ochoa jest w pierwszej dziesiątce najlepszych bramkarzy XXI wieku

Guillermo Ochoa jest w pierwszej dziesiątce najlepszych bramkarzy XXI wieku

Obecny bramkarz Salernitana znalazł się na liście najlepszych bramkarzy XXI wieku ze swoimi zespołami. Meksykanin strzelił 57 niepokonanych bramek w 135 meczach z reprezentacją Meksyku.

Na szczycie tabeli wyróżniają się: Iker Casillas, który prowadzi zestawienie ze 102 czystymi kontami w 167 meczach. Na drugim miejscu uplasował się Gianluigi Buffon z 77 meczami, nie tracąc żadnego gola w 176 meczach, a na trzecim miejscu uplasował się holenderski bramkarz Edwin van der Sar z 72 czystymi kontami w 130 meczach.

Nie możesz przegapić: Na żywo: Surinam vs. Meksyk; Zaczyna się Coca-Cola

Możesz być zainteresowany: Cristiano Ronaldo pobije nowy rekord z Portugalią

Guillermo Ochoa rozegrał ostatnio swój piąty mundial i trzeci starter z rzędu. Na ostatnich Mistrzostwach Świata w Katarze 2022, w pierwszym meczu z Polską, obronił rzut karny Roberta Lewandowskiego, co pozwoliło na utrzymanie remisu na zero. W tym meczu został uznany przez FIFA za zawodnika meczu.

W całej swojej piłkarskiej karierze Ochoa rozegrał jedenaście meczów mistrzostw świata, za pamiętnymi występami przeciwko Brazylii w 2014 roku, Niemcom w 2018 roku i Polsce w 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *