Hiszpania po raz piąty w swojej historii awansowała do półfinału Pucharu Europy | piłka nożna | Sporty

Po wyrównaniu bramką w 120 minut, Al-Ahmar pokonał trudną drużynę ze Szwajcarii w rzutach karnych.

Hiszpania wróciła do półfinału mistrzostw Europy po wyeliminowaniu z rzutów karnych (3:1, 1-1 w normalnym czasie) i to właśnie Szwajcaria pozostała z dziesiątką pod koniec drugiej połowy, w ten piątek na stadionie Krestovsky. w Petersburgu.

Hiszpański bramkarz Unai Simon zyskał na znaczeniu w serii rzutów karnych, zatrzymując dwa strzały, a Mikel Oyarzabal wykorzystał maksymalny rzut karny.

W pierwotnym czasie Hiszpania awansowała wcześnie, zdobywając gola samobójczego przez Denisa Zakarię (8), którego strzelił Jordi Alba, ale Szwajcaria wyrównała w drugiej połowie dzięki kapitanowi Xherdanowi Shaqiri w zeszły piątek.

„Nati” zostawił dziesięciu graczy w końcowych etapach meczu z powodu brzydkiej ingerencji Remo Friullera (77) do Gerarda Moreno.

Hiszpania nie brała udziału w półfinale Pucharu Europy od 2012 roku, kiedy to wygrała turniej w Polsce i na Ukrainie.

Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique najgorzej rozpoczęła serię rzutów karnych, kiedy to Sergio Busquets oddał pierwszy strzał w słupek. Rodri Hernandez również nie trafił w trzeci strzał, który uratował Szwajcar Jan Sommer.

Simon jednak złagodził błędy swoich kolegów z jedenastu metrów i po przyjęciu zwolnienia Mario Gavranovicia uratował rzuty karne Fabiana Scherra (drugi) i Manuel Akanji (trzeci). Ruben Vargas wysłał czwarte niebo w górę w Szwajcarii.

W dogrywce Hiszpania wykorzystała swoją przewagę liczebną, by oblegać strefę „Nati”, ale brak sukcesu jej napastników, zwłaszcza Gerarda Moreno, oraz dobre interwencje Sommera doprowadziły do ​​rzutów karnych.

Wcześniej, w 90. minucie, „czerwoni” byli mniej wypoczęci niż w poprzednich meczach, a Szwajcarzy mieli niebezpieczeństwo z bardzo niewielkimi trafieniami w każdym zakręcie na ich korzyść. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *