Hiszpania żegna się z maskami na zewnątrz

Szef rządu, Pedro Sanchez, Ogłoszenie zniesienia obowiązku używania masek w miejscach plenerowych od soboty przyszłego tygodnia odpowiadającego 26 czerwca, pod warunkiem zachowania dystansu społecznego. Co najmniej półtora metra. Hiszpania Tym samym dołącza do Francji, Wielkiej Brytanii, Polski, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Australii i Węgier – pierwszych krajów, które już złagodziły ten niepopularny środek. Zakażenie COVID-19 w dowolnym miejscu na świecie, a zwłaszcza w obszarach rekreacyjnych, będąc Niezbędny dodatek w samolotach, na lotniskach, w hotelach, salach konferencyjnych, restauracjach, na tarasach i stołówkach, a w okresie odrastania, nawet na plażach. Kilka badań pokazuje, że infekcje zewnętrzne są rzadkie. W zamkniętych miejscach publicznych zachowany zostanie obowiązkowy charakter procedury.

Szef hiszpańskiej egzekutywy, który wygłosił tę zapowiedź podczas ceremonii zamknięcia 36. posiedzenia Cercle d’Economia, wskazał, że w najbliższy czwartek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów, na którym zostanie ona zaproponowana. Zaprzestanie używania masek zewnętrznych powinno być obowiązkowe, uchylając prawo, które określało obowiązkowy charakter masek we wszystkich miejscach publicznych, podczas gdy stan zagrożenia zdrowia trwa z powodu pandemii COVID-19. W ciągu najbliższych 30 dni nowe orzeczenie musi zostać ratyfikowane przez Izbę Reprezentantów, która ma uzyskać poparcie większości.

„Nasze twarze odzyskają swój normalny wygląd w ciągu najbliższych kilku dni… Zrobimy to, ponieważ spełniamy wszystkie kamienie milowe, które wyznaczyliśmy sobie w obliczu pandemii. Z tego powodu będzie to ostatni weekend z zewnątrz maska ​​— powiedział.

Decyzja spełnia zatem twierdzenie większości niezależnych społeczeństw, po stopniowym spadku zachorowań i szybkim wzroście liczby szczepień w ostatnich tygodniach szacuje się, że około 50% populacji otrzymało już pierwszą dawkę. Oczekuje się, że średnia infekcja w Hiszpanii w ciągu dwóch tygodni wyniesie około 70 przypadków na 100 000 mieszkańców, a do połowy lipca może spaść do 50 przypadków.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *