Hiszpania zmierzy sukces swojej europejskiej prezydencji reformując rynek energii elektrycznej

Hiszpania zmierzy sukces swojej europejskiej prezydencji reformując rynek energii elektrycznej

Reforma europejskiego rynku energii elektrycznejpopierana przez delegację hiszpańskich socjalistów w Parlamencie Europejskim, Główne posiedzenie odbędzie się podczas sesji plenarnej, która odbędzie się w poniedziałek w Strasburgu: kontynuacja leczenia lub, przeciwnie, spowolnienie lub nawet uniemożliwienie propozycji, która, ogólnie rzecz biorąc, Ma na celu zapewnienie większej stabilności cen energii, ochronę dostaw dla wrażliwych gospodarstw domowych i przejście na system elektroenergetyczny oparty na energii odnawialnej Aby osiągnąć cel zużycia wynoszący 45% zielony W 2030 r.

Hiszpania przewodzi tej reformie w całej UE, podobnie jak to już zrobiła w przypadku ograniczania cen gazu, ale czas działa na jej niekorzyść: Jeżeli reforma ta nie zostanie zatwierdzona przed sesją plenarną Parlamentu Europejskiego w lutym przyszłego roku (Kwiecień to ostatnia sesja plenarna, ponieważ instytucje przygotowują się już do wyborów europejskich w czerwcu 2024 r.), Inicjatywa upadnie. Dlatego też negocjacje między grupami i delegacjami z różnych krajów prowadzone w ciągu tych ostatnich kilku godzin mają zasadnicze znaczenie dla tego wniosku – który Mówcą jest galicyjski socjalista Nicolas González Casares– Może to trwać dalej lub nie.

Niezbędna jest kolejna sesja plenarna, która odbędzie się od poniedziałku 11 września do czwartku 14 września, czyli pierwszej sesji politycznej: w poniedziałek González Casares przedstawi tekst przewodniczącej izby Robertie Mezzoli, a w poniedziałek w czwartek odbędzie się głosowanie na sesji plenarnej, co oznacza, czy kontynuować leczenie, czy nie.

Jak prelegent wyjaśnia tę metodę, Główna obawa dotyczy tego, że Francja ze swoimi interesami nuklearnymi i Polska ze swoimi interesami węglowymi „storpedują proces”, wprowadzając nowe modyfikacje wydłużające proces. Z tekstu, który „można wdrożyć w ciągu trzech tygodni lub trzech miesięcy”, ostrzega poseł do Parlamentu Europejskiego, który mimo wszystko optymistycznie podchodzi do negocjacji

W lipcu ubiegłego roku w Komisji Przemysłu i Energii Parlamentu Europejskiego inicjatywa zyskała już głosy na rzecz PSOE, Partii Zielonych, Partii Odnowy (w skład której wchodzą posłowie do Parlamentu Europejskiego z Ciudadanos w Radzie), a także parlamentarzystów z Partii Ludowej. W szczególności został on zatwierdzony większością 55 do 15, przy 2 głosach wstrzymujących się, i dlatego uzyskał poparcie dla rozpoczęcia negocjacji w tzw. trójstronnym składzie pomiędzy Parlamentem Europejskim, Komisją i Radą. Po zatwierdzeniu ostatecznego tekstu zwykle przyznaje się stanom okres około czterech lub pięciu lat na wdrożenie przepisów. Które, jeśli nadejdzie, będzie stanowiło punkt wyjścia dla wspólnej polityki energetycznej.

Według różnych źródeł społecznych, z którymi się konsultowano Gospodarka cyfrowa, „Ten projekt jest jednym z głównych mierników sukcesu hiszpańskiej prezydencji w Unii Europejskiej«, stan naznaczony przeprowadzeniem wyborów powszechnych 23 stycznia i otwarciem scenariusza niepewności od tego czasu, wraz ze spodziewaną nieudaną inauguracją Nuñez Viejo i kontrowersyjnymi negocjacjami pomiędzy Pedro Sánchezem z Juntes i jej zbiegłym przywódcą, Carlesem Puigdemontem, członkiem Parlament Europejski. W tej Radzie Legislacyjnej, która stoi przed ostatnimi miesiącami.

Tak naprawdę, choć runda wystąpień różnych pełniących obowiązki ministrów rządów w komisjach Parlamentu Europejskiego zaczęła już prezentować priorytety ich administracji podczas hiszpańskiej prezydencji, to wciąż nie ma daty udziału prezydenta Pedro Sáncheza w tej turze wyborów. Interwencje, gdyż odwołał swoje wystąpienie na rozpoczynającej się w poniedziałek 11 września sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.

Według źródeł społecznościowych widzianych przez to medium. Nie jest jasne, czy Sanchez przedstawi swoje tematy prezydenckie podczas sesji plenarnych w październiku. -Które odbędą się w godzinach od 2 do 5 i od 16 do 19- Albo wręcz przeciwnie, wybierze sesję plenarną w grudniu, aby dokonać oceny sześciu miesięcy swojej prezydentury..

Czy w tym czy innym terminie, Pieczęć, jaką Hiszpania pozostawi w europejskiej polityce energetycznej, będzie decydująca dla skalibrowania jej wagi w UE, którą wzmocni pułap iberyjski.odpowiedź Ministerstwa Transformacji Ekologicznej pod przewodnictwem Teresy Ribery na scenariusz uciekających cen w wyniku kryzysu dostaw w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, który ostatecznie stał się inspiracją dla innych krajów Wspólnoty i zdołał powstrzymać ceny energii.

Porozumienie cenowe w obliczu kryzysów energetycznych

Szczegółowo propozycja reformy rynku energii elektrycznej obejmuje sześć głównych punktów: Pierwszy to: Wyłącz ochronę dla wrażliwych klientówPaństwa członkowskie będą zatem musiały prawnie zakazać odłączania zagrożonych odbiorców; Po drugie, prawo będzie chronić Prawo do dzielenia się energią między odbiorcami Oraz pomiędzy firmami.

obok, Poprawka zawiera narzędzie do stabilizacji cenco może ograniczyć nadzwyczajne zyski i skierować nadwyżkę dochodów do konsumentów, ale także uniknąć potencjalnych strat w przypadku zbyt niskich cen,

Podobnie,We wniosku rozważa się dostęp do niedrogiej energii w czasie kryzysu cen energii elektrycznej. W rzeczywistości w tekście obniżono zaproponowane przez Komisję progi ogłoszenia kryzysu energetycznego Umożliwia krajom rozszerzenie regulowanych cen detalicznych na gospodarstwa domowe, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz odbiorców przemysłowych, którzy w sytuacjach kryzysowych intensywnie zużywają energię elektryczną. Jak również europejski system aukcyjny energii odnawialnej, którego celem jest uzupełnienie wysiłków państw członkowskich na rzecz osiągnięcia celu, jakim jest osiągnięcie 45% udziału energii odnawialnej do 2030 r.

Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego będzie zatem jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Wspólnoty w roku politycznym aż do wyborów europejskich, które odbędą się w dniach 6–9 czerwca 2024 r., kiedy to jak zwykle będzie gospodarzem przemówienia. Do Ursuli von der Leyen w sprawie stanu Unii i jej ostatniej kadencji na stanowisku przewodniczącej Komisji Europejskiej.

Przywódczyni Wspólnoty skorzysta również z okazji, aby podsumować swój mandat od 2019 r., który charakteryzuje się zarządzaniem kryzysem Covid-19 i europejską reakcją na rosyjski atak na Ukrainę, a także omówi z posłami do Parlamentu Europejskiego działania Parlamentu Europejskiego plany. Komisja do końca swojej kadencji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *