Iga Świątek, wołanie o równouprawnienie

Iga Świątek, wołanie o równouprawnienie

Jest głosem upoważnionym do analizowania obecnej tenisowej rzeczywistości. Swoją pozycję w czołówce światowego rankingu daje polsce Iga Świątek Bardzo prawo do rozważenia uroczystości lub skargi. tym razem, Przed swoim dzisiejszym debiutem na Madrid Openbył drugi.


Iga Świątek, Europejka Sportowcem Roku 2022

Czytaj więcej

Urodzony w Wrocław, Polskazdaje sobie sprawę, że jego sport na poziomie kobiecym zrobił ogromne postępy, ale podkreśla Jest jeszcze praca do wykonaniaStwierdził też, że woli warunki Roland Garros czy Stuttgart do Madrytuw tym ostatnim aspiruje do zwycięstwa po raz pierwszy w swojej karierze.

Świątek wraca na WTA 1000 w Madrycie, gdzie grał dopiero w 2021 roku. I chodzi o to, że Mutua Madrid Open to jedyne duże wydarzenie na boisku, którego nie ma w swoim dorobku. Dzisiejszy mecz rozpocznie się od Austriaka Julia GraberOdwołany z poprzedniego etapu z powodu wycofania się Rumuna Emma Raducanoktóry pokonał Bułgara Wiktoria Tonowa, 6-1, 7-6(5).

Świątek pochodzi z wygranej Stuttgart w ostatnią niedzielę. To drugi tytuł 2023 roku w gablotach po Doha. Chociaż tenis jest jednym ze sportów, w których istnieje większa równość kobiet i mężczyzn, Jeśli chodzi o nagrody, jest jeszcze dużo do zrobieniaŚwiątek zauważył, z W zeszłym tygodniu otrzymał mniejszą nagrodę ekonomiczną niż Carlos Alcaraz, kiedy zdobyli mistrzostwo w tej samej kategorii. Polak wygrał mecz pomiędzy Stuttgartem a Hiszpanem w Barcelonie.

Numer jeden na świecie Zdaje sobie sprawę, że Madryt jest mistrzostwem, które mu się opiera. „Nigdy nie mogłem dać z siebie 100 procent. Chcę przeżyć to doświadczenie. Do wygrania jest jeszcze długa droga, jest daleko, sześć meczów. Koncentruję się tylko na pierwszej rundzie, a potem zobaczymy” – zauważył.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *