III miejsce Kuby w Szachowych Mistrzostwach Świata ›Sport› Granma

Kuba zdobyła brąz dla drużyny po przejrzeniu i aktualizacji końcowych wyników Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych, które były rozgrywane online przez dziewięć rund.

Chociaż impreza była organizowana indywidualnie, organizatorzy zapowiedzieli, że punkty czterech najlepszych graczy z każdego kraju zostaną zsumowane i będą również oferować nagrody według krajów.

W tej dywizji Polska zdominowała 29,5 linii, wyprzedzając Rosję (28,5) i Kubę (26), na łączną liczbę 44 krajów zarejestrowanych w konkursie.

Kubański szachista Carlos Lardoet zajął szóste miejsce w grze pojedynczej.

Larduet zamknął się niepokonany i zdobył 7,5 punktu na dziewięć dzięki sześciu zwycięstwom i trzem parom. Najnowsza drużyna honorowa została podpisana przeciwko Włochowi Antonio Farvaglioniowi, który w obronie Sycylii trzyma czarną piłkę, alternatywa jest zamknięta.

„Szukałem możliwości skomplikowania sytuacji, ale mój przeciwnik bardzo dobrze się bronił i w pewnym momencie zdecydował się na powtórkę” – wyjaśnił Jitowi Lardoett.

Kubańczycy Alberto Entrean i Raul Leonardo Lavigne wzięli po sześć jednostek i zajęli kolejno 38. i 43. miejsce w zawodach, w których wzięło udział 249 zawodników. Idalis Batista ukończył serię 5,5, aby utrzymać 61. miejsce w tabeli, trzy punkty przed Lorenzo Alexis Simón, również z 5,5 punktami. Mario Balleros (82. miejsce) i Elio Ides Garcia (101. miejsce) osiągnęli pięć jednostek. Zostawiłem Carlę Marrero z 3,5 i w kroku 162.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *