Insurtechs, portal przyciągający i zatrzymujący talenty technologiczne w sektorze ubezpieczeniowym

Zapewnienie lepszych możliwości, konsekwentne uczenie się i bardziej konkurencyjne wynagrodzenia to klucze do przyciągania i zatrzymywania talentów w sektorze ubezpieczeń. Wefox uważa, że ​​doskonalenie i przekwalifikowywanie się wraz z najbardziej innowacyjnymi metodologiami i narzędziami stało się koniecznością w firmach technologicznych. Najczęściej poszukiwane są profile związane z IT, chmurą, tworzeniem oprogramowania, UX/UI, danymi, cyberbezpieczeństwem oraz profile pośredniczące między działem biznesowym a działem technicznym.
/Komunikacja/

Zapewnienie lepszych możliwości, konsekwentne uczenie się i bardziej konkurencyjne wynagrodzenia to klucze do przyciągania i zatrzymywania talentów w sektorze ubezpieczeń. Wefox uważa, że ​​doskonalenie i zmiana kwalifikacji, wraz z bardziej innowacyjnymi metodologiami i narzędziami, stały się koniecznością w firmach technologicznych. Najczęściej poszukiwane są profile związane z IT, chmurą, tworzeniem oprogramowania, UX/UI, danymi, cyberbezpieczeństwem oraz profile pośredniczące między działem biznesowym a działem technicznym.

Wraz z rozwojem nowych technologii, the Ubezpieczenie Wzrosło zainteresowanie wśród młodzieży, ze względu na wszystkie nowości i możliwości, jakie zapewniają. To dlatego świat staje się coraz bardziej technologiczny, a każda firma, która się nie dostosuje, ryzykuje, że stanie się przestarzała dla nowych pokoleń, które ostatecznie migrują w poszukiwaniu edukacji i bardziej konkurencyjnych wynagrodzeń.

Rynek pracy przechodzi obecnie kryzys i zmiany, do których dochodzi niedobór talentów w sektorze ICT. Ponadto, zdaniem związku pracodawców sektora technologicznego, Technologiczny „drenaż mózgów” zwiększony o 70% w ciągu poprzedniego roku. W kontekście kryzysu i transformacji technologicznej firmy musiały dostosować się do wszystkich tych zmian, aby walczyć z tą sytuacją stagnacji, absencji, niezdolności i wielkiego porzucenia, zwłaszcza przez młodych ludzi.

W razie gdyby the UbezpieczenieI W przeciwieństwie do tradycyjnych branż ubezpieczeniowychI To znaczy że Portal przyciągania i zatrzymywania talentów technologicznych W sektorze ubezpieczeń poprzez możliwość przedstawienia im wszystkich swoich roszczeń. Ponieważ są to mniejsze firmy, pracownicy mają możliwość pracy w różnych obszarach i wypróbowania różnych ról, dzięki czemu ich praca jest bardziej dynamicznym i ciągle zmieniającym się środowiskiem. Ponadto mają możliwość pracy z najbardziej innowacyjnymi i zaawansowanymi technologiami takimi jak sztuczna inteligencja, duże dane albo łańcuch blokowy A także możliwość pracy zdalnej i cieszenie się elastycznością pracy. jednakże, the Ubezpieczenie Nie starają się konkurować z bardziej tradycyjną częścią sektora, Wręcz przeciwnie, szukają z nimi sojuszu. Otóż ​​wg insurtech Niemiecki Wefox do 2023 roku tego rodzaju alianse i kooperacje mają pojawiać się często, co pozwoli na technologiczną transformację całej branży.

przybyła witalność Marta Padilla, wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania dla klientów cyfrowych w Wefox, „W wefox jesteśmy zaangażowani w szybki rozwój. W związku z tym uważamy, że bardzo ważne jest poszukiwanie i spotykanie utalentowanych, wysoko wydajnych profesjonalistów, których pasją jest wykorzystywanie technologii w celu pozytywnego wpływu na branżę ubezpieczeniową. Dowód naszego zaangażowania w tak szybki wzrost polega na tym, że firma wefox wzrosła z 650 pracowników w 2021 r. do 1600 pracowników obecnie, częściowo dzięki oferowaniu ekscytujących długoterminowych możliwości kariery, a także programom szkoleniowym i rozwojowym, aby pomóc naszym ludziom utrzymać się na szczycie. W czołówce nowych technologii .

wefox, wiodąca na świecie technologia ubezpieczeniowauważa, że ​​aby przyciągnąć, zatrzymać i zatrzymać talenty w sektorze ubezpieczeń, konieczne jest przedstawienie różnych scenariuszy, dzięki którym mogą się rozwijać zarówno osobiście, jak i zawodowo:

  • Częściej korzystaj z metodologii technicy stał się a Musieć. Dziś niezbędne jest posiadanie najbardziej zaawansowanej technologii, która najlepiej ułatwia pracę. Jeden z najczęściej używanych w Ubezpieczenie jest metodologia Działalność Skoncentruj się na opracowywaniu projektów wymagających szybkości i elastyczności. Umożliwienie firmom szybkiego dostosowania się do zmian rynkowych i potrzeb klientów. Ponadto istnieją inne technologie, takie jak Myślenie projektowe, the Nauka o danych oraz analiza danych, która pomaga lepiej zrozumieć trendy rynkowe i potrzeby klientów, dzięki czemu możemy dostarczać bardziej dokładne i odpowiednie produkty i usługi.
  • the Ubezpieczenie Poproś o więcej funkcji technologicznych. Kierując się procesem transformacji cyfrowej i uwzględniając nowe wymagania i potrzeby klientów, najbardziej pożądane profile na ten rok 2023 ze względu na Ubezpieczenie Te będą aktualne z informatyką, Zamek błyskawicznyrozwój oprogramowania, analityk danych, cyberbezpieczeństwo, eksperci UX/UI oraz profile pośrednie między zarządzaniem biznesowym a działem technicznym.
  • „Boom techniczny” Nawet po bardziej tradycyjnej stronie ubezpieczenia. Bez technologii nigdzie nie zajdziesz. Jedna z największych doktryn Ubezpieczenie Chodzi o to, że rynek powinien wszędzie być inkluzywny i dlatego stawia się nie na technologie, które zastępują ludzi, ale na technologie, które ludzi wspierają. Teraz musisz pracować w połączeniu z narzędziami takimi jak sztuczna inteligencja i duże dane, nauczanie maszynowe, the Zamek błyskawiczny, the łańcuch blokowy Internet of Things lub aplikacje do analizy predykcyjnej, aby zapewnić brokerom ubezpieczeniowym i brokerom najbardziej rewolucyjne rozwiązania, które pozwalają im zapewnić klientowi końcowemu większe dostosowanie usługi, w tym pokrycie, którego naprawdę potrzebuje.
  • the Rozwój umiejętności i renowacjaPrzyjechali zostać. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć szkolenia w świecie ICT, nie mówiąc już o tym, że świat stał się technologiczny i nie ma planów powrotu do bycia analogowym. Przełamanie przepaści cyfrowej jest pilną sprawą, ponieważ technologia nie jest już sektorem, ale medium i jest obecna wszędzie. Z tego powodu, Ubezpieczenie Mają programy dla wszystkich grup wiekowych, które koncentrują się na szkoleniu pracowników i przekazywaniu im tej wiedzy technologicznej. Ponadto skupiają się na swoim treningu Rozwój umiejętności Aby nauczyć się nowych umiejętności bardziej odpowiednich do obecnych stanowisk, a od rUmiejętność Aby zdobyć nowe umiejętności na zupełnie inne stanowisko. Programy te stały się absolutnie niezbędne dla kariery zawodowej i dla przyszłości pracowników, ponieważ ten nowy świat wymaga ciągłej aktualizacji i uczenia się.

O Wefoxie:
Wefox został założony w 2015 roku przez Juliana Ticci, Fabiana Weizmanna i Dario Vaselic. Jest to technologia ubezpieczeniowa zintegrowana z dystrybucją pośrednią, która ma jeden cel: zapewnić ludziom bezpieczeństwo poprzez 10-krotne ulepszenie ubezpieczeń poprzez wymyślenie ich na nowo na dużą skalę za pomocą technologii. wefox jest spółką macierzystą wefox Insurance, wewnętrznego towarzystwa ubezpieczeniowego.

W lipcu 2022 r. wefox zamknął rundę finansowania serii D o wartości 400 mln USD z późniejszą wyceną na 4,5 mld USD. W czerwcu 2021 r. wefox zamknął rundę inwestycyjną serii C, ustanawiając rekord świata w branży insurtech, zbierając 650 mln USD, a następnie wycenę na 3 mld USD. Wefox to obecnie najcenniejsza technologia ubezpieczeniowa na świecie

Od momentu powstania w 2015 roku firma podwajała swoje przychody każdego roku, osiągając 300 milionów dolarów w 2021 roku i rozrosła się do 1600 osób obsługujących ponad milion klientów w Austrii, Niemczech, Włoszech, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Holandii i Szwajcarii, gdzie obecnie działa wefox.

Linia komunikuje się

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *