iOS 16 przedstawia nowy „tryb izolacji”, aby chronić użytkowników przed atakami podobnymi do Pegasusa

The Trzecia wersja beta iOS 16 Uruchomiony kilka minut temu kryje w sobie niespodziankę, która skupia się na bezpieczeństwie użytkownika. manzana Odsłoń to a Nowa funkcja o nazwie „Tryb izolacji” (tryb blokady), która ma na celu ochronę użytkowników w najbardziej ekstremalnych przypadkach ataków złośliwego oprogramowania. Programy szpiegowskie Rozmiar pegaza.

Pełny tryb „czerwonego alertu” w krytycznych momentach

Apple wyjaśnił w komunikacie prasowym, że ten tryb iOS 16 To jest w skrajnie ekstremalnych przypadkach I użytkownicy, którzy są narażeni na takie ataki (politycy, prawnicy lub menedżerowie dużych firm), a nie na żadne oszustwo, które może dotrzeć do ogólnego użytkownika za pośrednictwem SMS-ów.

To, co robi ten tryb, to stosowanie bardzo surowych środków bezpieczeństwa w telefonie, takich jak Ukryj podgląd linków w wiadomościach i ograniczyć przesyłane przez nich pliki inne niż zdjęcia. Niektóre elementy JavaScript są pomijane na stronach internetowych, a wszystkie połączenia są blokowane, chyba że użytkownik wcześniej autoryzował je.

Wszystkie albumy ze zdjęciami udostępnione przez iCloud są również usuwane, a komputery Mac nie zaakceptują połączenia iPhone’a za pomocą kabla. Po prostu nic nie zrobią. Nawet aplikacje do grupowego zarządzania urządzeniami używane w szkołach i firmach nie będą działać. Zasadniczo ustawia telefon na czerwonym alarmie.

Ten tryb izolacji będzie również obecny w iPadOS 16 i macOS Ventura, dzięki czemu wszystkie nasze urządzenia codziennego użytku będą lepiej chronione. Ponadto Apple ogłosił, że Przekażesz 10 milionów dolarów Do „organizacji społeczeństwa obywatelskiego badających i zwalczających zagrożenia związane z oprogramowaniem szpiegującym najemników”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.