Istnieje 25-punktowa różnica między Republikanami a Demokratami w kwestii szczepionek przeciw grypie

Istnieje 25-punktowa różnica między Republikanami a Demokratami w kwestii szczepionek przeciw grypie
  • Ostatnie sondaże opinii publicznej pokazują, że między Republikanami i Demokratami, którzy mają lub dostaną grypę, różnica wynosi 25 punktów procentowych.
  • Jest to niezwykle podobne do około 30 punktów procentowych partyzanckiej luki w przyjmowaniu szczepionki COVID-19.
  • Przed pandemią COVID-19 różnice między stronami w przyjmowaniu szczepionek przeciwko grypie były niewielkie lub nie było ich wcale.

Ostatnie sondaże pokazują, że Republikanie są teraz znacznie mniej skłonni do uzyskania


szczepionka przeciw grypie

niż było przed pandemią COVID-19, co sugeruje, że upolitycznienie szczepionek przeciwko koronawirusowi krwawi do immunizacji grypy.

W latach poprzedzających globalną pandemię Republikanie i Demokraci byli podobnie narażeni na coroczny szczepionkę przeciw grypie, CNN niedawno wskazał. W lutym 2020 r. Ankieta AP-NORC, 58% Demokratów i 54% Republikanów stwierdziło, że zachorowało na grypę w ciągu ostatniego roku.

W tym roku od 65 do 68% Demokratów zaszczepiło się lub na pewno zaszczepiło się na grypę, podczas gdy od 40 do 44% republikanów zaszczepiło się lub otrzyma szczepionkę przeciw grypie. wypadek Sondaże oglądać. a Studia na Uniwersytecie Kalifornijskim, San Diego Publikacja zeszłej wiosny wykazała, że ​​Republikanie coraz rzadziej mówią, że złapią grypę podczas pandemii.

Ta luka odzwierciedla lukę około 30 punktów procentowych między Demokratami a Republikanami, którzy zaatakowali COVID-19. Podczas gdy od 90 do 95% Demokratów w wieku 18 lat i starszych zostało zaszczepionych koronawirusem, tylko 65% dorosłych Republikanów zrobiło to samo.

Szczepionki koronawirusowe, mandaty na szczepionki i inne działania na rzecz zdrowia publicznego związane z pandemią, w tym noszenie i zamykanie masek, były bardzo upolitycznione w ciągu ostatnich dwóch lat. Republikanie Bardziej prawdopodobne Demokratów do sprzeciwienia się tym wysiłkom łagodzącym. Kilku prawodawców i polityków republikańskich zdecydowanie sprzeciwiało się wymogom szczepień i testów na COVID-19, stanowisko Niektórzy eksperci obawiają się Zaostrzy to również wahanie i sprzeciw wobec innych szczepionek.

Ta partyzancka luka w przyjmowaniu szczepionek jest jednym z powodów Znacznie wyższa śmiertelność niż COVID-19 W hrabstwach, które głosowały na byłego prezydenta Donalda Trumpa i tych, które wygrał prezydent Joe Biden w 2020 roku. Ci, którzy otrzymali szczepionkę COVID-19, są bardziej narażeni na zachorowanie na grypę lub twierdzą, że ją zachorują niż ci, którym nie udało się zaszczepić przeciwko koronawirus.

Pojawia się, gdy urzędnicy zdrowia publicznego zintensyfikowali wysiłki w celu promowania szczepionki przeciw grypie. W ubiegłym roku eksperci medyczni ostrzegać przed epidemią Od rosnących przypadków COVID-19 i pandemii grypy, która może przytłoczyć szpitale już rozciągnięte na brzeg z pacjentami z koronawirusem, przed wprowadzeniem szczepionek COVID-19. Sezon grypowy 2020-2021 dobiegł końca bardzo lekki Najprawdopodobniej dlatego, że wielu Amerykanów zostało w domu, zdystansowało się od innych i nosiło maski chroniące przed koronawirusem. Ale ponieważ wiele działań łagodzących COVID-19 zostało złagodzonych w tym roku, liczba przypadków grypy prawdopodobnie będzie wyższa.

Wraz z nadejściem sezonu niektóre podmioty prywatne zintensyfikowały również swoje wysiłki w walce z grypą. Niektóre Uniwersytety Studenci i pracownicy są zobowiązani do zaszczepienia się w tym roku na grypę.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecają, aby wszyscy w Stanach Zjednoczonych przez sześć miesięcy lub dłużej otrzymali szczepionkę przeciw grypie. Eksperci medyczni ostrzegają To, że grypa może sprawić, że ludzie będą bardziej podatni na COVID-19, a jednoczesne zarażenie obu wirusów może znacznie zwiększyć ryzyko poważnej choroby lub śmierci.

„Pandemia Covid-19 jeszcze się nie skończyła, a ryzyko rozprzestrzeniania się zarówno grypy, jak i Covid-19 może wywrzeć dodatkową presję na szpitale i pracowników służby zdrowia z pierwszej linii”, dyrektor CDC, dr Rochelle Wallinsky Powiedział w październiku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *