iTEC prezentuje na ATM World Congress 2022 kolejny krok w cyfryzacji europejskiego nieba

Madryt, 22 czerwca (prasa europejska) –

Sojusz iTEC zaprezentował swoje postępy w rozwoju systemu kontroli ruchu lotniczego iTEC, projektu, który uczynił z Indry dostawcę technologii, dzięki któremu nadano nowy impuls do opracowania „kluczowego” systemu do budowy „jednej europejskiej przestrzeni powietrznej”.

Postęp został zaprezentowany podczas wydarzenia zorganizowanego podczas ATM World Congress 2022 w Madrycie i umożliwi członkom sojuszu złożonego z Niemiec (DFS), Wielkiej Brytanii (NATS), Hiszpanii (Enaire), Holandii (LVNL), Norwegii (Avinor), Litwy (Oro Navigasia) i Polski (Pansa). Będzie prowadzić transformację sektora w najbliższych latach.

W najnowszej generacji systemu iTEC wdrażane są nowe rozwiązania, które mają zarządzać najbardziej złożoną i najbardziej ruchliwą przestrzenią powietrzną w Europie.

Tak więc Centrum Kontroli NATS w Prestwick, Centrum Kontroli DFS w Karlsruhe i Centrum Kontroli Oro Navigacija w Wilnie już pracują z tym systemem, podczas gdy Enaire postępuje w jego stopniowym wdrażaniu i zintegrowało już niektóre z jego najważniejszych funkcji oraz Pansa. kontynuuje swoją instalację w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

AVINOR i INDRA podpisują umowę

Kolejnym krokiem inicjatywy iTEC było podpisanie przez Avinor i Indra umowy o digitalizację norweskiego nieba. W ten sposób dostawca usług żeglugi powietrznej tego kraju będzie obsługiwał system iTEC w 2025 r. w centrach kontroli obszaru Oslo i Stavanger, które zarządzają południowym regionem przestrzeni powietrznej kraju.

Dlatego system Avinor iTEC zautomatyzuje wiele zadań wykonywanych przez kontrolerów ruchu lotniczego, poprawi efektywność w przestrzeni powietrznej oraz zwiększy przewidywalność linii lotniczych, co przyczyni się do zmniejszenia zużycia, emisji dwutlenku węgla (CO2) oraz kosztów linii lotniczych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.