Jak korzystać z blokady dynamicznej w systemie Windows 11

Jak korzystać z blokady dynamicznej w systemie Windows 11

Nowością w systemie Windows 11 była funkcja PC Block (blokada dynamiczna), które nie będąc zbyt dobrze znane, mogą być bardzo przydatne do zwiększania bezpieczeństwa w firmach, biurach lub w dowolnej sytuacji Uniemożliwiaj osobom trzecim korzystanie z Twojego komputera osobistego.

Wszystko, czego potrzebujesz, to sparować urządzenie z Androidem z komputerem przez Bluetooth i przeprowadzić prostą konfigurację, aby zaczęło działać.

Jak działa blokada dynamiczna w systemie Windows 11

blokada dynamiczna Działa poprzez określenie wartości RSSI (wskaźnik siły sygnału odebranego) sparowanego urządzenia Bluetooth, takiego jak smartfon. Jeśli sparowane urządzenie oddali się od urządzenia (poza zasięgiem), system Windows 11 wykryje je i zablokuje system.

Aby korzystać z tej blokady dynamicznej, musisz sparować urządzenie z systemem Android z komputerem. Teoretycznie mógłby również współpracować z iPhonem, ale testy nie wykazały, że jest niezawodny. Podpowiadamy w praktyczny sposób, jak przeprowadzić ten proces.

Sparuj telefon komórkowy z systemem Android z komputerem

  • Aktywuj połączenie Bluetooth w smartfonie i komputerze.
  • Na komputerze przejdź do narzędzia Ustawienia ogólne > Bluetooth i urządzenia.

  • Kliknij Dodaj urządzenie.
  • Dodaj swój smartfon „S21 de Jr” w przykładzie.
  • W ciągu kilku sekund powinieneś być online.

Dynamiczna konfiguracja blokady

  • Przejdź do sekcji Ustawienia komputera, Konta.
  • Kliknij Opcje logowania i przewiń w dół do Dynamic Lock.

  • Rozwiń sekcję i zaznacz pole „Zezwalaj systemowi Windows na automatyczne blokowanie urządzenia, gdy jesteś poza domem”.
  • Windows 11 wyświetli Twój telefon z Androidem jako sparowane urządzenie. Zamknij ustawienia. wszystko jest gotowe.

Po aktywacji i przetestowaniu tej funkcji, weź Smartfon jest poza zasięgiem Bluetooth i Zobaczysz, jak komputer zostanie automatycznie zablokowany. Po powrocie telefon komórkowy zostanie ponownie sparowany z komputerem, możesz się zalogować i kontynuować pracę.

Działa poprawnie, chociaż może chwilę potrwać zablokowanie komputera, gdy nie jest on podłączony do telefonu komórkowego (około 30 sekund). Oczywiście nie może to być preferowany wybór bezpiecznego logowania, ponieważ systemy uwierzytelniania biometrycznego z Windows Hello (skanery linii papilarnych lub aparaty fotograficzne) są szybsze i bezpieczniejsze.

Jednak ta dynamiczna blokada systemu Windows 11 może być używana jako wzmacniacz bezpieczeństwa, przydatna dla użytkowników lub pracowników, którzy często Zapominają zablokować komputer, gdy wstają od biurka Pozostaw urządzenie, w którym znajduje się komputer. Istnieją inne metody blokowania, ale ta nie działa tak źle, jest automatyczna, można ją uruchomić po prostu za pomocą telefonu komórkowego i od tego zależy, więc osobom trzecim byłoby naprawdę trudno uzyskać dostęp do komputera bez twojego zgoda.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *