Jak otrzymać pieniądze zaoszczędzone od zmarłego krewnego bez testamentu – NBC 7 San Diego (20)

SAN DIEGO: Rozmowa o śmierci to zawsze trudny temat, ale konieczny, bo jeśli zdarzy się to nagle i nie masz testamentu ani spadkobiercy, możemy zostawić rodzinę w poważnych tarapatach.

Tak stało się z Karoliną Sanchez, która oprócz żałoby po stracie brata musiała stawić czoła szeregowi przeszkód, aby odzyskać pieniądze, które tak skrupulatnie oszczędzał w swoim życiu.

mówi Sanchez, który w niecały miesiąc przeszedł przez trudne doświadczenie śmierci dwóch twoich braci.

„Mój brat zmarł w Meksyku 5 lipca i minęły zaledwie dwa tygodnie od pochówku tej osoby, a ta osoba zmarła 6 sierpnia. Więc, jak mówią, nadal nie oddycham, nie przetwarzałem śmierci jeden, kiedy przyszła do mnie śmierć tego drugiego” – powiedział Sanchez.

Ma na myśli swojego brata Leopoldo, który zmarł w Północnej Karolinie w sierpniu 2021 roku. Była w żałobie, bez grosza przy duszy i martwiła się wydatkami, ale mimo to pojechała sama do Karoliny Północnej, aby zorganizować i przeprowadzić pogrzeb.

Po przybyciu dowiaduje się, że Leopoldo ma konto bankowe Wells Fargo, ale kiedy próbuje się dowiedzieć, odmawia mu dostępu. Wtedy zdał sobie sprawę, że skoro nie ma dzieci ani żony, aby przeżyć, pieniądze jego brata pozostaną w rękach banku.

„Te pieniądze należą do mojego brata i miałem wiele wydatków, myślę, że te pieniądze należą do mnie, aby móc pokryć te wydatki, które nie są jeszcze pokryte” – powiedział.

Skontaktowano się z Telemundo 20 Responde, Wells Fargo, prosząc o informacje na temat kroków, jakie należy podjąć w takich przypadkach, gdy posiadacz rachunku nie ma beneficjentów.

Wells Fargo powiedział w oświadczeniu:

„Kiedy umiera ukochana osoba, wiemy, że zajmowanie się jej finansami może być stresujące. Jesteśmy tutaj, aby uczynić to tak prostym, jak to tylko możliwe. W naszym Centrum Obsługi Klienta udostępniamy informacje i narzędzia, które mogą pomóc członkom rodziny w dokumentacja. Ważne jest, aby wiedzieć Wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od kraju. Zachęcamy klientów, którzy mają pytania lub wątpliwości, do skontaktowania się z nami.”

Po interwencji Telemundo 20 Responde Sánchez był w stanie dostarczyć niezbędne dokumenty i otrzymał czek z oszczędnościami brata.

„Jestem bardzo wdzięczna Bogu i wam, jeszcze raz powtarzam, że to Telemundo Responde dokonało tego wszystkiego, co właśnie osiągnęłam, tego wyczynu po ponad roku” – powiedziała.

Ważne jest, aby zostawić testament i powiernictwo, a także określić, kto będzie Twoim przedstawicielem lub spadkobiercą w przypadku Twojej śmierci. Upewnij się również, że masz wszystkie dokumenty nie tylko w swojej instytucji bankowej, ale także z ubezpieczeniem na życie, kontem emerytalnym lub emerytalnym.

Choć trudno to sobie wyobrazić, trzeba zaplanować dzień, w którym nas już nie będzie, przy chęci koniecznie zdecydować, kto będzie mógł cieszyć się owocami Waszej pracy.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.