Jak zablokować czaty WhatsApp za pomocą czterocyfrowego kodu, odcisku palca lub identyfikatora twarzy?

Aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych ma wiele funkcji, a programiści są pracować nieprzerwanie Twórz nowe skróty i triki dla użytkowników swojej aplikacji Portal społecznościowy Facebook. Wśród tych funkcji, jedną z tych, która może zwiększyć prywatność czatów prowadzonych przez WhatsApp, jest to, że jedną z oferowanych opcji jest tworzenie Ściana prywatności w samej aplikacji zarówno z czterocyfrowy kod oraz, W tych telefonach, które mają technologię, Odcisk palca lub identyfikator twarzy.

Ta funkcja daje spokój, że żadne plotki nie próbują monitorować „czatów” tych, którzy w pewnym momencie zostawiają telefon znajomemu lub krewnemu, aby zadać pytania, spojrzeć na zdjęcie lub pokazać mema w swoich sieciach społecznościowych. Ponadto, jeśli telefon zostanie skradziony i uda Ci się go odblokować Rozmowy pozostaną pod kluczem Jeśli zawiera dane osobowe lub inne wrażliwe informacje. Należy zauważyć, że funkcja nie jest nowa, ale wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tej opcji dostępnej w Najnowsza wersja WhatsApp dużo Android Jak na przykład iOS.

Kroki tworzenia ściany prywatności

  • Najpierw ze strony Listy czatów będziesz musiał kliknąć Przycisk trzypunktowy znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do sekcji na „Ustawienia”.
  • Po drugie, w sekcji Ustawienia użytkownik musi wybrać opcję dla „Projekt prawniczy” który pojawia się w aplikacji z ikoną klucza i stamtąd naciśnij przycisk ‘Prywatność’.
  • W zależności od tego, czy telefon jest z systemem Android czy iOS oraz technologii dostępnej dla modelu telefonu, następny krok jest różny. Będziesz musiał wybrać przycisk „blokada ekranu” W zależności od typu telefonu komórkowego zapewni opcję tworzenia uwierzytelniania za pomocą Identyfikator twarzy, Z Czterocyfrowy kod lub z Czytnik linii papilarnych. W przypadku Face ID i odcisku palca należy je utworzyć za pomocą tego samego odcisku palca lub twarzy związane z telefonem komórkowym.
  • Po wybraniu metody uwierzytelniania użytkownik będzie również musiał: Wybierz okres Następnie aplikacja jest automatycznie blokowana i prosi o weryfikację. W przypadku urządzeń z systemem iOS oferuje opcje „Natychmiast”, „Po 1 minucie”, „Po 15 minutach” i „Po 1 godzinie”, podczas gdy w systemie Android dostępne są opcje „Natychmiast”, „Po 1 minucie” i „Po „30 minut”
Zrzut ekranu WhatsApp na Androida.

Ukryj treść powiadomień

Po tym procesie będziesz mógł cieszyć się prywatnością zapewnianą przez etap uwierzytelniania. Dodatkowo w sekcji „Zablokuj ekran” istnieje również możliwość ukrycia treści powiadomień. Po ustawieniu czasu automatycznego blokowania pojawi się zakładka „Pokaż treść w powiadomieniach” i po naciśnięciu zielonego przycisku zmieni kolor na szary, a użytkownik będzie mógł również Wybierz, aby wyłączyć podgląd nadawcy i tekst w powiadomieniach o nowej wiadomości. Może to być bardzo przydatne, jeśli musisz udostępnić ekran swojego urządzenia podczas profesjonalnego spotkania, a prywatne wiadomości w WhatsApp nie przyciągają całej uwagi.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *