Jak znaleźć klucz instalacyjny systemu Windows na swoim komputerze?

Jeśli myślisz o ponownej instalacji systemu Windows, ale nie możesz znaleźć klucza produktu, nie martw się, ponieważ na szczęście istnieją sposoby na jego odzyskanie.

Klucz produktu jest przechowywany w rejestrze, ale w niezrozumiałym formacie, dlatego należy użyć innych metod. Klucz można znaleźć w trzech miejscach, a w tym artykule podpowiemy, jak go zdobyć.

Klucz przechowywany w rejestrze Windows

Przede wszystkim kluczem jest Zapisane w programie na Twoim komputerze. Gdy Ty (lub producent komputera) instalujesz system Windows, przechowuje on klucz produktu w rejestrze. Często można wyodrębnić i wprowadzić ten klucz produktu podczas ponownej instalacji systemu Windows na komputerze.

Co najważniejsze, przed rozpoczęciem ponownej instalacji systemu Windows konieczne będzie usunięcie go z systemu operacyjnego, ponieważ może on zostać usunięty w przypadku sformatowania dysku twardego.

Najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do klucza produktu jest skorzystanie z narzędzia innej firmy, takiego jak ShowKeyPlus, które jest dostępne bezpłatnie w sklepie Microsoft Store i zawiera wszystkie informacje.

Ważne jest, aby pamiętać, że mogą istnieć oba naprawiony klucz tak jak Klucz OEM. Przełączniki OEM lub producenta oryginalnego sprzętu są powiązane ze sprzętem urządzenia.

Jeśli kupiłeś i zainstalowałeś oddzielną licencję Windows, upewnij się, że masz zainstalowany klucz, a nie klucz OEM. Klucze OEM podlegają większej liczbie ograniczeń.

klucz na naklejce na komputer

Można go również wydrukować na etykiecie. Niektóre komputery korzystają z technologii zwanej SPL (Secure System Preinstall), znanej również jako aktywacja OEM. Jeśli Twój komputer korzysta z tej technologii, klucz przechowywany w rejestrze będzie inny niż klucz, którego potrzebuje Twój komputer.

Prawdziwy klucz został znaleziony na etykiecie Certyfikatu Autentyczności na Twoim komputerze lub jego zasilaczu. Ten, który można wydobyć z rejestru, to czerwony śledź. System ten był popularny w komputerach z systemem Windows 7.

Klucz jest osadzony w oprogramowaniu UEFI komputera

wreszcie, Może znajdować się w oprogramowaniu UEFI komputera. Wiele komputerów z systemem Windows 8 lub 10 korzysta z tej metody. Klucz wersji systemu Windows dostarczonej z komputerem jest przechowywany w oprogramowaniu układowym UEFI lub systemie BIOS komputera.

Nie musisz jej nawet spotykać. Zakładając, że instalujesz tę samą wersję systemu Windows, z którą pochodził twój komputer, powinna ona aktywować się i działać automatycznie bez konieczności wprowadzania klucza. Wszystko stanie się automatycznie.

Teraz upewnij się, że używasz tej samej wersji i edycji systemu Windows, która była na Twoim komputerze. Innymi słowy, jeśli został dostarczony z systemem Windows 7 Home Premium, nie można zainstalować systemu Windows 7 Professional.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki klucz jest wbudowany w UEFI, możesz to zrobić bardzo łatwo. Po prostu otwórz menu Start, wpisz „powershell” w pasku wyszukiwania i uruchom następujące polecenie:

(Get-WmiObject -query 'wybierz * z SoftwareLicensingService’). OA3xOriginalProductKey

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.