James Webb podniósł alarm po wystąpieniu usterki oprogramowania

James Webb podniósł alarm po wystąpieniu usterki oprogramowania

Od dwóch tygodni Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba znajduje się na krawędzi upadku. Wszystko zaczęło się 7 grudnia w ówczesnym obserwatorium kosmicznym Zaczął cierpieć z powodu usterek z powodu problemów z oprogramowaniem w systemie kontroli parkowania. Ale co to dokładnie robi? Cóż, nic więcej i nic mniej niż kierowanie widokiem teleskopu. Zostało to potwierdzone przez NASA.

Podczas tych awarii James Webb przeszedł w tryb awaryjny. W ten sposób systemy niezwiązane z rdzeniem teleskopu przestały działać, podczas gdy wewnętrzne problemy zostały rozwiązane. Na szczęście, To wewnętrzne narzędzie teleskopowe pozwala na działanie tylko najważniejszych platformTak więc niepowodzenie nie oznaczało dla niego wakacji.

Po ciężkiej bitwie zespołowi teleskopu udało się rozwiązać problemy 20 grudnia. a) tak, James Webb wraca do pełnej normalności. Jednak NASA zdecydowała dopiero 21 grudnia notyfikować reszcie społeczności o problemach napotkanych w punkcie L2 w Lagrange, domu Jamesa Webba.

Obserwatorium i instrumenty są w dobrym stanie i nie zostały naruszone, podczas gdy system zarządzania awariami na pokładzie Webb działa zgodnie z przeznaczeniem, aby zachować integralność instrumentów. Zespół pracuje nad zmianą harmonogramu notatek, których dotyczy problem.

dzbanek

James Webb będzie miał więcej problemów niż byśmy chcieli… ale to nic

Lustra do Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba podczas budowy

To nie pierwszy raz, kiedy James Webb nas zdenerwował. Przy poprzednich okazjach byliśmy już informowani o pliku lustra zakurzony, Nawet większy niż oczekiwano meteoryt przyszedł go pobić W przeszłościuszkodzenia jego struktury. Wydaje się jednak, że nie ma się czym martwić.

Należy zauważyć, że tego typu problemy techniczne są bardzo powszechne w złożonych misjach kosmicznych. Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który działa od ponad trzech dekad, musiał przezwyciężyć wiele problemów w całej swojej historii. Tymczasem James Webb Koszt jego budowy wyniósł około 10 000 milionów dolarówNiepokój jest więc zrozumiały.

Pomimo tych niepowodzeń NASA zapewnia, że ​​James Webb i jego instrumenty są w dobrym stanie. W oświadczeniu skomentowali, że podczas awarii nie było zagrożenia dzięki pokładowemu systemowi zarządzania awariami. Ten ostatni wykonał swoją część należycie, aby chronić teleskopy.

Tymczasem NASA Działa w celu zmiany harmonogramu obserwacji naukowych, które zostały przerwane przez problem. W końcu dwutygodniowe okienko to ogromna strata. Mamy nadzieję, że James Webb pozostanie aktywny jeszcze przez kilka dziesięcioleci, aby przedstawić nam nowe perspektywy Wspaniałe konstrukcje Ten rój przedziera się przez pustkę kosmosu.

Przewodnik po prezentach na Boże Narodzenie 2022

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *