kilka. – Amaguya Arita zdobywa złoty medal Mistrzostw Europy – Sport

kilka.  – Amaguya Arita zdobywa złoty medal Mistrzostw Europy – Sport

Hiszpan Amagoia Arrieta, lekkoatletka z Hiszpańskiej Konfederacji Sportowej Osób z Porażeniem Mózgowym i Nabytym Urazem Mózgu (FEDPC), zdobyła w sobotę złoty medal w kategorii BC1 (zawodnicy rzucający rękami lub nogami i wymagający asysty) na Europejska boccia, która odbywa się w Rotterdamie (Holandia).

Od 2011 roku żaden Hiszpan nie został ogłoszony mistrzem kontynentu, kiedy zdobył go Shima Diosu z Norwegii. Gipuzkoan rozpoczął turniej od nieoczekiwanej porażki z Izraelczykiem Bat-El Brightmanem Ha’cohenem (1-4). Nie mając marginesu błędu, zasłużył na zwycięstwo dopiero w kolejnych zobowiązaniach.

Arrieta zajęła drugie miejsce w grupie, pokonując Portugalkę Ritę Patricio 10:1, a następnie Francuzkę Aurelie Aubert 6:0. W półfinale zmierzył się z czwartą na świecie Chorwatką Dorą Pesek, która wygrała już walkę o brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Sewilli w 2021 roku i wróciła przeciwko niemu (5:4), by po raz pierwszy zakwalifikować się. ostateczny. kontynentalny.

Jego przeciwniczką w finale była Polka Kinga Koza, która wspierała go w ostatnim meczu 7:0 na mundialu w Portugalii w zeszłym roku. Koza utrzymywał stan 1:3 do końca czwartego seta, ale drogo zapłacił za swój błąd. W ostatnim narzucie Arrieta zdołał przepchnąć samą białą piłkę, niebieską, a po podliczeniu przez sędziów dołożył cztery punkty, z którymi zakończył wspaniały powrót (5-3), który dał mu tytuł.

Hiszpańska trenerka Maria Valdes podkreśliła sukces Arity. „Jest jednym z największych osiągnięć hiszpańskiego futbolu. Nie zakwalifikował się bezpośrednio na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu w 2024 r., ale pomaga Amaguíi w dalszym wspinaniu się w rankingach pod względem punktacji. Zrobił świetną robotę stanowisko.” .

Z kolei w BC3 (potrzebują pomocy i strzelają przez rynsztok) debiutant „Fido” Boucheret, który ma na swoim koncie zwycięstwo nad Brytyjczykiem Patrickiem Wilsonem (6-5) i porażkę z Włochem Mirko Garavaglią (2-7 ). ) W grupie D przegrał w ćwierćfinale z Grekiem Grigoriosem Polychronidisem (0-14).

Veronica Bamez odpadła po zwycięstwie (8:4 nad Finką Vivi Virtanen) i dwóch porażkach (0:10 z Niemką Christine Fink i 2:6 z Polką Editą Okzarz). W parach BC3 „Fido” i Pamies nie awansowali do półfinału z powodu różnicy w liczbie piłek w trójstronnym remisie grupowym. Pokonali Turcję (4:3), choć przegrali z Portugalią (3:7) i Polską (0:9).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *