KRRiT podjęła decyzję o przedłużeniu koncesji TVN24. Krzysztof Luft, były członek KRRiT i profesor

KRRiT podjęła decyzję o przedłużeniu koncesji TVN24.  Krzysztof Luft, były członek KRRiT i profesor

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozszerzyła koncesję na TVN24. A przed głosowaniem podjął uchwałę w sprawie działalności spółek poza Europejskim Obszarem Gospodarczym. – wskazuje, że licencja została udzielona i jednocześnie musi spełniać określone warunki. Nie jest możliwe. Emitent spełnia warunki wymagane do uzyskania lub przedłużenia koncesji, a następnie wydaje ją, jeśli są spełnione. Jeśli tego nie zrobisz, to się nie zgodzisz – powiedział o „Kropce Not I” były członek KRRiT Christoph Luft.

Jej rzecznik KRRiT podjął decyzję w środę wieczorem. Rozszerzenie licencji dla TVN24. Przed głosowaniem nad koncesją TVN24 Teresa Bryxica poinformowała, że ​​KRRiT podjęła uchwałę „o podjęciu działań w celu uregulowania nadawania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w działalności spółek poza Europejskim Obszarem Gospodarczym”.

– Oczywiście powinniśmy się cieszyć, powinniśmy pogratulować tego sukcesu, powiedziałbym nawet z lekkim zażenowaniem, że powinienem dziś pogratulować czegoś, co powinno być po prostu szczere, bo ta oferta powinna była zostać przedłużona rok lub sześć miesięcy temu bez każdy problem – powiedział Christoph Luft, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Nawiązał do decyzji podjętej przez KRRiT. „Pierwszy punkt jest taki, że stacja taka jak TVN nie ma prawa do koncesji, a potem koncesji”, powiedział Luft, „co wcale nie jest spójne”, powiedział.

Licencja została wydana dzisiaj, ale jednocześnie muszą być spełnione pewne warunki. Nie jest możliwe. Nadawca spełnia warunki wymagane do uzyskania lub przedłużenia licencji, której spełnienie zostanie następnie udzielone. Zauważył, że jeśli tego nie zrobisz, nie zgodzisz się.

– Najwyraźniej Parlament nie zdołał jeszcze wdrożyć „Lex TVN”, więc Zgromadzenie Narodowe podjęło uchwałę o wprowadzeniu tego samego „Lexu TVN”, bo to są te same efekty, te same rzeczy są tutaj opisane tylko jako „Lex TVN”. To oszczerstwo i błąd, godny byłego członka KRRiT.

Profesor Simiadkowski: Decyzja może być wiążąca psychologicznie dla członków KRRiTTVN24

Tomasz Simyatkowski, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego SGH, zakwestionował moc prawną decyzji i stwierdził, że „nie z tego pochodzi prawo”. – Ma trochę siły. Powiedział, że ma zdolność psychologicznego wiązania członków KRRiT. – Jest tytuł w sensie realizatora tej decyzji, ale wynik nie jest tytułem w sensie niektórych „dotkniętych” firm w notowanych punktacjach, chociaż istnieją rekomendacje. Mówimy tu o TVN, ale (…) jest problem, jest problem interpretacyjny, tzn. TVN musi być kontrolowany bezpośrednio przez spółkę w gospodarce europejskiej, ale pośrednio przez spółkę w gospodarce. Z europejskiej gospodarki – powiedział.

Zapytany, czy decyzja jest coś winna premierowi Matthewsowi Moravecciemu, powiedział: „Wcale nie w jego opinii, ale w oficjalnym sensie, tak”. Jeśli chce się być bardzo zorientowanym politycznie w przypadku braku takiej polityki przez ostatnie dziewiętnaście miesięcy, trzeba oczywiście zgłosić się i porozmawiać z premierem lub Sejmem, lub (raportować – wystawić) Trybunałem Konstytucyjnym – dodał Siemiątkowski.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *