Krytycy i zwolennicy wychodzą z trudem, aby omówić plany SpaceX dotyczące startu z południowego Teksasu

Krytycy i zwolennicy wychodzą z trudem, aby omówić plany SpaceX dotyczące startu z południowego Teksasu

W tym tygodniu żywa mieszanka zwolenników i krytyków wyraziła swoje opinie na temat startów SpaceX w Boca Chica w Teksasie podczas wirtualnych ratuszów – wkład, który zostanie uwzględniony, gdy rząd zdecyduje o przyszłości firmy w stanie. Ponad sto osób poświęciło czas, aby przedstawić swoje przemyślenia podczas poniedziałkowych i środowych spotkań, a opinie obejmowały zarówno nadmierne pochwały dla firmy, jak i obawy dotyczące wpływu SpaceX na społeczności regionu i środowisko.

To były długie ratusze Hostowane przez Federalną Administrację Lotnictwa, która obecnie rozważa, czy udzielić SpaceX licencji na wystrzelenie nowej ogromnej rakiety Starship z Boca Chica. SpaceX od czterech lat buduje i testuje prototypy statku kosmicznego w swoim obiekcie startowym w Boca Chica, ale firma chce uzyskać pozwolenie na wystrzelenie statku na orbitę z tego obszaru. Takie operacje wymagają zezwolenia Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), aby zapewnić, że starty orbitalne nie zaszkodzą ludziom ani mieniu w pobliżu.

W ramach procesu licencjonowania FAA przeprowadziła przegląd środowiskowy, aby ocenić, jaki wpływ na region będą miały starty SpaceX. Agencja opublikowała swoje ustalenia w tzw Projekt Programowej Oceny Oddziaływania na Środowiskolub PEA, we wrześniu. To wydanie zapoczątkowało okres komentarzy, który został przedłużony do 1 listopada, podczas którego członkowie opinii publicznej mogą dzielić się swoimi przemyśleniami na temat PEA i zgłaszać wszelkie potencjalne problemy, które FAA mogło przeoczyć. Chociaż FAA przyjmuje komentarze na piśmie, w tym tygodniu agencja gościła również ratusze miejskie, aby ludzie mogli wyrażać swoje opinie ustnie.

Fani SpaceX uczestniczyli w spotkaniach, aby pokazać swoje wsparcie dla wysiłków firmy. Wspólnym tematem wśród zwolenników było to, że chociaż nie mieszkali w Teksasie lub w pobliżu Boca Chica, chcieliby, aby SpaceX nadal działał i startował z tego obszaru.

„Nie mieszkam w pobliżu Teksasu, nie interesuje mnie to w tej chwili” – powiedział jeden z komentatorów. „Ale powiedziałbym tylko, że SpaceX wykonuje świetną robotę w Teksasie i chciałbym, aby ten proces przebiegał trochę szybciej”.

Prezentacja proponowanego miejsca startu zaprezentowana podczas spotkania FAA.
Zdjęcie: FAA/SpaceX

Inny komentator powiedział: „Mam siedzibę w Gruzji i nie reprezentuję żadnej organizacji ani specjalnej grupy interesu”. „Wypowiadam się w imieniu własnych zdolności jako gorliwy zwolennik SpaceX i popierający ludzki projekt przesuwania granic ludzkości poza Ziemię”.

Niektórzy fani firmy twierdzili, że SpaceX zapewnia miejsca pracy i wzrost gospodarczy w Brownsville, mieście sąsiadującym z Boca Chica, ale większość mówi o swojej inspiracji i wierze w firmę. Prace statku kosmicznego muszą być kontynuowane, dopóki ludzkość nie stanie się „gatunkiem wieloplanetarnym” – wspólnym terminem używanym przez CEO SpaceX, Elona Muska. System statku kosmicznego SpaceX nie przewoził pasażerów ani nie osiągnął orbity, ale firma ma nadzieję, że pewnego dnia zabierze ludzi na pokład statku na Marsa. SpaceX ma również kontrakt z NASA Aby rozwinąć statek kosmiczny jako lądownik księżycowy, który mógłby transportować astronautów na powierzchnię Księżyca.

Część osób zidentyfikowanych jako mieszkańcy okolicy również wyraziła swoje poparcie. „Kocham cię SpaceX i kocham cię też Elon Musk” – powiedziała podczas swojego oświadczenia jedna z osób, które niedawno przeprowadziły się do tego obszaru. Inna kobieta mieszkająca w okolicy zauważyła, że ​​„powoli, ale pewnie obserwowała rakietę wznoszącą się z wydm na plaży i to był zaszczyt i przywilej móc zobaczyć coś magicznego stworzonego z tego świata”.

Jednak wielu okolicznych mieszkańców stanowczo sprzeciwiało się planom SpaceX. Powszechne narzekania dotyczyły dostępu do pobliskiej plaży. Drogi w Boca Chica są często zamykane, aby umożliwić przeprowadzanie głównych testów i testów. „Oni o nas nie myślą” – powiedział jeden z mieszkańców. „Moje osobiste doświadczenie musiało iść na plażę, a droga była zawsze zamknięta, ponieważ obiecali, że nic nas to nie dotyczy”.

Inni donosili o gruzach, które spadły na ziemię podczas poważnych niepowodzeń testowych. Jeden testowy start w marcu Eksplodował, rozpylając metalowe części i części pocisków Przez teren wokół miejsca startu Boca Chica. Niezależnie od tego, hałas i narzekania z udanych testów startowych były dużym punktem spornym.

„W przypadku tych mniejszych rakiet nie wiem, jak można powiedzieć, że hałas jest w jakikolwiek sposób akceptowalny, a wibracje są w jakikolwiek sposób” – powiedział jeden z mieszkańców. „Mój dom trzęsie się od małych rakiet, a rakieta wydaje się lecieć tuż nad moją głową. A kiedy gubią te ciężkie rakiety, naprawdę widać pęknięcia i pewne problemy sejsmiczne do zrobienia na South Padre Island.”

Kibice mieli swoje własne wytłumaczenia dla intensywnego hałasu. „W odniesieniu do grzmotów dźwiękowych i odgłosów spowodowanych operacjami SpaceX, musisz uznać, że drżenie klatki piersiowej jest pozytywne, ponieważ operacje SpaceX nie budzą nadziei u wielu ludzi w tym kraju i na świecie. [but are] „Pchaj ludzkość na ścieżkę zbiorowego działania i dobrobytu” – powiedział jeden z zwolenników.

Krytycy reprezentujący grupy ekologiczne przyłączyli się do apeli, aby wyrazić swoje obawy dotyczące budowy i operacji SpaceX, które są szkodliwe dla otaczające tereny podmokłe i zagrożone gatunki, w tym ptaki zwane siewkami gniazdowymi w regionie. Inni również martwili się tajemniczą naturą SpaceX planuje zbudować w okolicy elektrownię gazu ziemnego, aby dostarczać gaz metanowy do rakiet; Bez szczegółów mówią, że efekty działania rośliny są trudne do oszacowania. W odpowiedzi zwolennicy argumentu twierdzą, że Cape Canaveral na Florydzie – siedziba najbardziej ruchliwego lotniska kosmicznego w Stanach Zjednoczonych – również działa w pobliżu rezerwatu dzikiej przyrody.

Wielu krytyków zażądało od FAA przeprowadzenia drugiego Oświadczenia o oddziaływaniu na środowisko lub EIS, Co agencja zrobiła już dla Boca Chica SpaceX w 2014 roku. Jednak FAA przeprowadziła ten przegląd, kiedy SpaceX pierwotnie planowało przenieść swoje mniejsze rakiety Falcon 9 i Falcon Heavy poza region, planując do 12 komercyjnych startów rocznie. Statek kosmiczny jest znacznie większy niż inne rakiety SpaceX i wciąż ma przed sobą lata rozwoju. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) twierdzi, że firma planuje latać statkiem kosmicznym do 20 razy w roku podczas testów w locie we wczesnych latach rozwoju.

FAA twierdzi, że wszystkie komentarze będą ważone równo, w tym te przedłożone na piśmie. Po przeanalizowaniu wszystkich komentarzy FAA odpowie i włączy je przed opublikowaniem ostatecznej PEA jakiś czas po zamknięciu okresu zgłaszania uwag 1 listopada. Agencja może wydać „No Significant Impact Detection” lub FONSI na miejsce startu SpaceX, przed kontynuowaniem procesu autoryzacji startu. Lub FAA może zdecydować o przeprowadzeniu kolejnego EIS, opcji, która z pewnością przedłużyłaby plany SpaceX dotyczące jak najszybszego startu orbitalnego z Boca Chica.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *