Kuba dwukrotnie przegrała w Olimpiadzie Szachowej ›Sport› Granma

Kuba dwukrotnie przegrała w Olimpiadzie Szachowej ›Sport› Granma

W piątek kubańska drużyna mężczyzn po raz pierwszy upadła na 44. Olimpiadzie Szachowej w Chennai 2022 przeciwko India 2 z wynikiem 3,5 na 0,5.

Siódmego dnia, gdy obrońca tytułu mistrz kraju Jasir odpoczywał jak poduszkę, reprezentanci Wielkich Antyli nie byli w stanie wykorzystać tego, co było niewątpliwie rewelacją zespołową.

Carlos Daniel Burnoz, Luis Ernesto Quesada i Isan Ortiz przegrali z Gökesh D, Sarin Nihal i Bragnananda R. , w tej kolejności. Omar Almeida zgodził się związać z Atebanem ur.

Z tym wynikiem kubańska drużyna spadła na 20. miejsce, a Indie 2 zajęły trzecie miejsce, za Armenią i Uzbekistanem. Miejsca od czwartego do ósmego zajmują Indie, Stany Zjednoczone, Niemcy, Kazachstan i Francja.

Takie samo szczęście miała drużyna kobiet, która przegrała ten sam wynik z Mongolią. Na tej trasie odpoczywała również narodowa mistrzyni Yanella Forgas. Yrispel Miranda zremisował z Bayarjargal Bayarmą, natomiast Lysandra Ordaz, Maritza Arribas i Enyimj Hernandez przegrali odpowiednio z Altanem Ulzi Inkhtoulem, Tormunkhiem Monkzulem i Pat Erdani Mongonzulem.

Kubańczycy są 40. po siedmiu rundach i czterech do mety. W turnieju prowadzi pierwsza drużyna krajowa, a następnie Ukraina, Armenia, Gruzja, Polska, Azerbejdżan, Bułgaria i Mongolia.

W najbliższą sobotę mężczyźni zmierzą się z Andorą (27) a kobiety z Austrią (38).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *