Kubańska lekkoatletyka z dobrymi wynikami w 2021 roku i trzema medalami olimpijskimi

En la capital japonesa una presea de plata y dos de bronce fue la cosecha de Cuba en el deporte rey, por lo que se mejoró lo hecho en Río de Janeiro 2016, en la que solo pudo alcanzarse un tercer lugar por intermedio de la discóbola Denia rycerz.

skoczkowie w dal Juan Miguel Echevarria i Michael Masso, srebrni i brązowi medaliści, w tej kolejności; Oprócz Yaimé Péreza, który w wydaniu albumu zajął trzecie miejsce, uszczęśliwił on kubańskich fanów sportu, choć długo wyczekiwany złoty metal nigdy więcej nie dotarł.

Czyli od Pekinu 2008, kiedy tytuły wywalczył Ypsi Moreno w rzucie młotem i Daron Robles w 110-metrowych płotkach, w tym systemie nuty hymnu narodowego nie były słyszane w walce pod pięcioma pierścieniami.

Jest to więc zadanie oczekujące na wydanie Paris 2024, w którym mamy nadzieję, że dług zostanie spłacony.

Jeśli chodzi o Juana Miguela i Yami, zostali oni wymienieni wśród 10 najlepszych sportowców w kraju w sezonie za występy w Tokio.

Przechodząc do kolejnego turnieju, wiele radości sprawiło kobietom niespodziankę tytułu z napędem na cztery koła na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce na Śląsku w maju.

Bohaterami tego wyczynu byli Zuriam Hechavarría, Rose Mary Almanza, Lisneidy Veitìa i Roxana Gómez, które zatrzymały zegary na trzy minuty, 28 sekund i 41 setnych, lepiej niż to osiągały polskie publikacje (3:28,81) i Wielka Brytania (3) : 29.27), odpowiednio srebrne i brązowe medale.

W innym ważnym wydarzeniu reprezentanci największej z Antyli zajęli 15. miejsce w tabeli medalowej według krajów podczas 18. Światowego Konkursu Młodzieży zorganizowanego w Nairobi w Kenii w sierpniu ubiegłego roku, zdobywając dwie złote i dwie brązowe nagrody.

Kubańska delegacja, składająca się z zaledwie pięciu sportowców, zaprezentowała się tak znakomicie, ponieważ Juan Carli Vázquez wyróżniał się swoją koroną w gorączce kulowej.

Brązowa medalistka oszczepników Yiselena Ballar oraz kubański sprinter Shiner Rengivo również stanęły na podium, trzecie w biegu na 100 m, co jest bezprecedensowe w tego typu imprezach.

I prawie pod koniec roku najlepsi wyszli z bardzo imponującą pracą w pierwszych Igrzyskach Juniorów w Stanach Zjednoczonych, które zakończyły się 5 grudnia, z 18 medalami, z których dziewięć było złotych.

W tym kontynentalnym wielosportowym wydarzeniu młodzieżowym Kuba zajęła drugie miejsce pod względem kraju (9-6-3), bardzo blisko Brazylii (10-12-8) i przed Ekwadorem (9-2-2), który zamknął awangardę -garde trio w tej dyscyplinie.

Dla mistrzów Kuby i innych krajów powody do świętowania w tej walce w Cali były mnożone, ponieważ dodatkowo zakwalifikowali się do (bezwzględnych) Igrzysk Panamerykańskich w Santiago de Chile 2023.

I tak z wielką radością i satysfakcją, że tak dobrze pracują, aby zapewnić niezbędny odpoczynek, rok 2021 żegna się z Kubańską Lekkoatletykę, która spróbuje osiągnąć znakomite wyniki w cyklu olimpijskim, którego ostatecznym celem będzie Paryż 2024.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.