Kubańska Lekkoatletyka z różnymi zawodami w maju

Hawana, 10 maja (ACN) Kilka kubańskich zawodów lekkoatletycznych odbędzie się w pozostałe dni maja, z których pierwszy odbędzie się 13 maja we Freeport na Bahamach.

W spotkaniu weźmie udział dwunastu sportowców z Kuby, na czele z Roxaną Gomez, sprinterką na 400 m, finalistką olimpijską z Tokio 2020 i zdobywczynią tytułu w biegu 4×400 m/h podczas organizowanych przez Polskę dwa lata temu Mistrzostw Świata w Sztafetach.

Zorian Hekavaria, w biegu na 400 m przez płotki, po wyleczeniu kontuzji ponownie pojawi się na bieżni, kolejny zawodnik zwycięskiej sztafety na polskiej ziemi.

Zgodnie z notatką przesłaną prasie przez komitet narodowy tego sportu, sprinterzy Yarema Garcia i Reynaldo Espinosa będą również obecni w bitwie o Bahamy, zarówno na 100, jak i na 200 m/s; A także Dale Cooper na 800 m/g i Ioannidis Lescay na 200 i 400 m/g.

Inni potwierdzili, że w biegu na 400 m przez płotki, Jose Luis Gaspar i Yoao Elias, skoczkowie w dal Anil Molina i Michael Vidal, a także oszczepnik Marianels Silva i skoczek krótki Gracie Robles.

Przeczytaj tutaj: Krokodyle są u progu kubańskiego baseballu

Po tym wydarzeniu we Freeport pod koniec maja odbędą się niektóre zawody, w tym rewanż Diamentowego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego, który odbędzie się 28 maja w Rabacie w Maroku.

Liadagmis Povea i Leyanis Pérez wezmą udział w tej mocnej imprezie, zarówno trójskoczkowie, jak i świetne występy na Winter Indoor Tour.

Oto pozostałe turnieje:

Rajd Chińskiego Tajpej 27 maja

Alejandro Parada (skok w dal)

Jaen, Hiszpania 26 maja

Luis Enrique Zayas (skok wzwyż)

Feuerbach Rally, Niemcy 28 maja

Róża Marie Almanza (800m/p)

Roksana Gomez (400 m/s)

Christian Napoles (potrójny skok)

Shiner Reignvo (100m/p)

Międzynarodowe spotkanie w Montreuil, Francja 31 maja

Roksana Gomez (400 m/s)

Róża Marie Almanza (800m/p)

Shiner Reignvo (100m/p)

Celinda Morales (wersja na płycie)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *