Kubański boks podnosi rękę w 2021 „Sport” Granma

Kubański boks w 2021 roku stanął przed dwoma dużymi wyzwaniami: zdominowaniem Igrzysk Olimpijskich w Tokio i zajęciem pierwszego miejsca na poziomie narodowym na Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Dzięki tym kwalifikacjom dyscyplina przyczepności jest lepsza, aby utrzymać status Sportu Roku na Kubie.

Mówi się, że łatwo zdobyć cztery złote medale olimpijskie, jeden brązowy, trzy złote pasy świata i dwa trzecie miejsca. Droga do sukcesu była jednak pełna pułapek, a została ona oczyszczona dzięki dobremu planowaniu przygotowania fizycznego naszych bokserów, które przygotowała grupa trenerów.

Szczegółem, który miał kubański boks, było to, że nie uczestniczył w obu imprezach z całą swoją drużyną, co utrudniało zdobycie drużyny kolegialnej. Jednak zarówno ustalone liczby, jak i nowi członkowie zrobili krok do przodu i osiągnęli cele.

Jak to miało miejsce w prawie wszystkich sportach na Kubie, z powodu COVID-19 nie odbyły się żadne mistrzostwa krajowe. Zespół kierowany przez profesora Rolando Agipala postanowił skoncentrować przygotowania najpierw na Kubie, a następnie w innych krajach. Krytycznym czynnikiem sukcesu, i tym małym, jest praca psychologiczna, aby utrzymać motywację i koncentrację bokserów na swoich celach.

Wraz ze zniknięciem Mistrzostw Świata w Boksie, zwolennicy Wielkich Antyli odnotowali spadek liczby walk w roku kalendarzowym. Tylko zawody wielokonkursowe zdobywają punkty, prawie wyłącznie, a do okazjonalnego turnieju pokazowego dodawane są zawody międzynarodowe.

Mimo niewielkiej liczby bitew, Kubańczycy utrzymali wysoki poziom, w czasie, gdy jakość krajów takich jak Uzbekistan, Rosja i Kazachstan nie spadła.

A jakby tego było mało, jest też w młodzieżowych szeregach odpowiednia praca i dobór talentów. Cztery złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy, zostały zdobyte podczas Junior Pan American Games w Cali Valley. Na Mistrzostwach Świata w Polsce zdobył jedno złoto i dwa brązy, co jest równoznaczne z tym, że w krótkim okresie utalentowani zawodnicy trafią do pierwszej drużyny, która utrzyma globalną dominację.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *