Lekarze twierdzą, że liczba przyjęć do szpitala ponownie rośnie, a zmienna częstość występowania delta wśród osób nieszczepionych

logo

Mobilne centrum szczepień przeciwko Covid-19 pod Bolton Town Hall w Bolton, gdzie liczba przypadków wariantu Delta zidentyfikowanego po raz pierwszy w Indiach była stosunkowo wysoka.

Piotr Byrne | Zdjęcia PA | Obrazy Getty

Czołowi specjaliści od chorób zakaźnych twierdzą, że rozprzestrzenianie się typu delta przez niezabezpieczone kieszenie w kraju powoduje epidemie i prowadzi do większej liczby hospitalizacji w miarę wzrostu liczby przypadków.

W całym kraju liczba zachorowań ponownie rośnie, ponieważ wariant zakaźny zmienia się dramatycznie wraz z dominującym szczepem w Stanach Zjednoczonych. Siedmiodniowa średnia nowo potwierdzonych przypadków COVID-19 wzrosła do około 23 300 dziennie, prawie dwukrotnie więcej niż średnia z zeszłego tygodnia. dane zebrane przez Johns Hopkins University.

Urzędnicy służby zdrowia i lekarze mieli nadzieję, że wysokie wskaźniki szczepień wśród najsłabszych i starszych Amerykanów sprawią, że liczba przyjęć do szpitala, które generalnie opóźnia nowe przypadki o kilka tygodni, również nie wzrośnie. Lekarze na wezwanie powiedzieli, że to jeszcze się nie zmaterializowało.

„Przyjęcia i zgony na OIOM są daleko w tyle[nowe przypadki]więc spodziewamy się, że te przypadki będą się pogarszać i znacznie się pogorszą w ciągu najbliższych dwóch do trzech tygodni” – dr Andrew T. Pavia, przewodniczący pediatrycznych chorób zakaźnych w uniwersytet w Utah College of Medicine, w rozmowie zorganizowanej we wtorek przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chorób Zakaźnych.

Lekarze twierdzą, że liczba przyjęć do szpitala ponownie rośnie, a zmienna częstość występowania delta wśród osób nieszczepionych

Po kilku tygodniach spadku liczby infekcji w wielu częściach kraju przypadki się powtarzają, powiedział dr Jay Butler, zastępca dyrektora ds. chorób zakaźnych w Centers for Disease Control and Prevention. „Niestety towarzyszy temu również pewien wzrost liczby hospitalizacji, a także oceny oddziałów ratunkowych dla osób, u których ostatecznie potwierdzono obecność Covid-19” – powiedział.

Ponieważ wariant delta jest rozprzestrzeniony w całych Stanach Zjednoczonych, trafia do stanów z bardzo niskimi wskaźnikami szczepień. Po raz pierwszy wykryty w Indiach w październiku, wariant szybko rozprzestrzenił się w ponad 100 krajach na całym świecie i w ciągu kilku tygodni stał się dominującym szczepem w Ameryce.

„Kiedy pojawił się szczep delta, szybko stał się szczepem dominującym… w ostatnim pełnym tygodniu danych ponad 80% zsekwencjonowanych wirusów było delta, a jak dotąd w tym tygodniu było 92% wszystkich wariantów” (w Utah ), powiedział Bhavya. „Jeśli pomyślisz o tym, co to znaczy, że wirus tak szybko przejmuje kontrolę, oznacza to, że jest to najwygodniejszy wirus, to znaczy rozprzestrzenia się skuteczniej, rozprzestrzenia się w niezabezpieczonych kieszeniach i powoduje wiele chorób i wiele naprężenie.”

Liczba przypadków w Missouri, Arkansas, Nevadzie, Utah i na Florydzie rośnie szybciej niż w innych stanach w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Pavia powiedziała, że ​​liczba nowych infekcji i hospitalizacji jest największa na obszarach wiejskich, gdzie wskaźniki szczepień są niskie. „To właśnie powoduje podatność na wybuch epidemii”.

Powiedział, że wskaźniki infekcji w Utah są wyższe wśród młodych dorosłych w wieku od 15 do 45 lat, a hospitalizacje są podobnie wyższe w tych młodszych grupach wiekowych niż wcześniej podczas pandemii.

Prawie 80% Amerykanów w wieku powyżej 65 lat, populacji najbardziej zagrożonej, jest w pełni zaszczepionych, co pomaga obniżyć liczbę hospitalizacji. Naukowcy muszą jeszcze odkryć, czy wariant delta powoduje, że ludzie są bardziej chorzy niż pierwotna linia rodowa.

Amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia i lekarze pozostają podzieleni co do tego, czy zastrzyki przypominające będą potrzebne jesienią czy zimą.

„W tej chwili nie widzimy dowodów na to, że osłabiona odporność występuje u osób, które zostały zaszczepione w grudniu lub styczniu i mają zwiększone ryzyko infekcji” – powiedział Butler z CDC.

Echo składał oświadczenia Według urzędników WHO w poniedziałek Butler powiedział również, że zaawansowane przypadki są często łagodniejsze, a szczepionki są bardzo skuteczne w ograniczaniu hospitalizacji i śmierci.

„Istnieją dowody na to, że ludzie, którzy przeszli bezprecedensową infekcję, którzy są w pełni zaszczepieni, wydalają mniej wirusów… może to zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji na innych” – powiedział Butler.

Kto też Ostatnio polecane zaszczepione i nieszczepione Ludzie nadal noszą maski i praktykują dystans społeczny, powołując się na zmniejszoną skuteczność szczepionki przeciwko wariantowi delta i zwiększone mieszanie społeczne w krajach o różnych wskaźnikach szczepień.

„Każdy chce, aby to się skończyło, a wiele zachowań, które moim zdaniem napędza rozprzestrzenianie się infekcji, polega na tym, że ludzie chcą, aby to się skończyło, i zachowują się tak, jakby to się skończyło i naprawdę porzucają nawet najskromniejsze środki ostrożności, takie jak noszenie maski”. – powiedziała Pawia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *