Lewandowski został polskim Sportowcem Roku 2021

Baku, 10 stycznia, AZERTAC

Według Radia Polska, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski został laureatem nagrody Osobowość Roku Polskiego Sportu.

Lewandowski odebrał nagrodę na gali Osobowość Roku Polskiego Sportu, która odbyła się w sobotni wieczór w Warszawie.

33-latek, zwycięzca ubiegłorocznych sondaży opinii, był uważany za jednego z czołowych kandydatów, więc jego zwycięstwo nie było zaskoczeniem, zwłaszcza po tym, jak poprowadził Bayern Monachium do kolejnego tytułu mistrza Niemiec.

„Chciałbym podziękować wszystkim polskim sportowcom, bo jestem dumny ze wszystkich sukcesów, jakie odniosła Polska” – powiedział Lewandowski podczas ceremonii wręczenia nagród. „Polska ma ogromny talent i potencjał, by być na szczycie. Uczestniczę dla wszystkich sportowców w moim kraju” – dodał.

Zaznaczył, że nagroda była dla niego szczególnie ważna, ponieważ przez 12 lat mieszkał za granicą, więc bardzo docenia stopień, jaki uzyskał w swoim kraju.

Lewandowski wykorzystał też okazję, by rozwiać pogłoski o jego możliwej rychłej emeryturze, mówiąc: „Nie chcę tego robić i nie myślę o tym”.

W plebiscycie Lewandowski pokonał złotą medalistkę igrzysk w Tokio Anitę Lodarczyk i sprintera Bartosza Smarzelca.

Uchodzi za najsłynniejszą sportową osobowość roku w Polsce. Przyznawany jest corocznie od 1926 roku przez czytelników Przeglądu Sportowego. Zwycięzcą zostaje sportowiec, oceniany w głosowaniu publiczności, który osiągnął najwięcej w poprzednim roku.

© Korzystając z materiałów na tej stronie, należy zwrócić uwagę na hiperłącze.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *