Lindvik i Granerud podpisują norweskiego dublera podczas Bishofshofen World Cup

zaktualizowany

01.08.2022 –
20:53

miNorweg Marius Lindvik wygrał zawody w Bischofshofen (Austria), gdzie wznowiono Puchar Świata w skokach narciarskich w narciarstwie klasycznym, w tym samym miejscu, w którym zakończyła się w ubiegły czwartek edycja LXX prestiżowej czwórki trampoliny, która również znalazła się w konkursie dla stałych bywalców i zdobyła gola Japończyka Ryoyu. Kobayasz Czwarta sobota.

23-letni Lindvik odniósł swoje czwarte zwycięstwo w Pucharze Świata, skacząc 133,5 metra i 139 metrów, co dało mu notę ​​291,7, cztery punkty za rodakiem Halvorem Aignerem Granrodem, drugie – z dwoma próbami 133, 5 i 136 metrów – w austriackim teście okupacyjnym Jan Hrl jest trzeci, z dwoma skokami 131 i 137,5, co daje łącznie 285,7 jednostek.

Japończyk Ryoyu Kobayashi, zwycięzca ostatniej edycji „Vierschanzentournee” i kapitan Pucharu Świata, w sobotę zajął czwarte miejsce, skokami na odległość 135, 133,5 metra i 282,3.

25-letni Japończyk, który w ubiegły czwartek zdobył po raz drugi w ciągu czterech lat Złotego Orła – nagrodę przyznawaną zwycięzcy najważniejszych mistrzostw świata w skokach przez przeszkody – przed Austriakiem Philipem Aschenwaldem. , lider po pierwszej rundzie i że musiał zadowolić się ostatnim piątym miejscem.

Szósty w Bischofchofen kolejnym Austriakiem był Daniel Huber, który w czwartek uniemożliwił Kobayashiemu – zwycięzcy trzech pierwszych rund prestiżowego turnieju świątecznego – zostanie pierwszym w historii skoczkiem, który dwukrotnie zdobył tytuł Verschanzenturne. Z dwoma „wielkimi szlemami” (pełnymi zwycięstw na wszystkich platformach do skoków).

Kobayashi prowadzi teraz w Pucharze Świata z 891 punktami, 74 punkty za Niemcem Karlem Geigerem, który w sobotę w Bischofshofen zajął ósme miejsce, o jedno miejsce przed Polak Peterem Zillą.

Trzecie miejsce zajmuje Granerud – ostatni zdobywca Kryształowego Globu – z wynikiem 693, czyli o pięćdziesiąt więcej niż Lindvik, i czwarte w głównej relacji.

Bischofhofen będzie gospodarzem kolejnej rundy Pucharu Świata w najbliższą niedzielę. Tym razem przez różnicę. Austria wygrała tę jedyną kwestionowaną kampanię: w Wiśle (Polska), 4 grudnia.