Lukas Podolski zgadza się na obniżkę pensji, aby dołączyć do swojego ulubionego klubu w Polsce | Sport | DW

Były reprezentant Niemiec Lukas Podolski zdradził, że dokonał ogromnej obniżki pensji, aby zakończyć karierę w lokalnym klubie Górnick Zabrze w Polsce.

„Nie jest tajemnicą, że poświęciłem zyski, aby zrealizować marzenie o zakończeniu kariery w Zabrzu” – powiedział w środę magazynowi. obraz sportowy. Podolski dołączył w zeszłym tygodniu do Zabrza w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, podobno na roczny kontrakt, grając ostatnio w tureckim Antalyasporze.

Były reprezentant Niemiec, który grał w Bundeslidze dla Kolonii i Bayernu Monachium, nie ma klubu od 1 lipca po wygaśnięciu jego ostatniego kontraktu.

Przybycie „Poldi” było ważnym wydarzeniem w Polsce

Powiedział, że Podolski wygra wiele w Polsce, „ale w porównaniu z moimi starymi klubami nie można tego nawet porównać”. Zwycięzca Pucharu Świata 2014 otrzymał oferty ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kataru i Indii. Meksykańska oferta pochodziła od Gallos Blancos de Querétaro z La Liga MX.

Podolski urodził się w Gleiwitz w Polsce, niedaleko Zabrza, i ma kilku krewnych, którzy mieszkają zaledwie kilka kilometrów od stadionu klubu. Zabrze jest historycznie jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce, ale w 1988 roku zdobyli 14 ostatnich tytułów ligi narodowej i zajęli 10. miejsce w zeszłym sezonie.

EL (dpa)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *