Mała asteroida uderza w Ziemię nad Niemcami w nocy

Mała asteroida uderza w Ziemię nad Niemcami w nocy

Mała asteroida uderzyła w Ziemię w nocy, rozświetlając niebo w Niemczech.

Mała asteroida uderzy w Ziemię 21 stycznia 2024 roku

Późnymi godzinami nocy 21 stycznia 2024 r. – 90 minut przed uderzeniem na europejskim niebie – NASA Powiedział Mała asteroida uderzy w ziemską atmosferę. I uderzył ją, co zrobiła. Kosmiczna skała uderzyła w samą porę nad Berlinem Zachodnim w Niemczech. Średnica asteroidy wynosiła zaledwie około 1 metra (3 stopy). Nie stwarzał żadnego zagrożenia dla ludzi znajdujących się na ziemi. Możliwe jest jednak, że asteroida rozrzuciła po krajobrazie małe meteoryty.

W ciągu następnych godzin w mediach społecznościowych pojawił się materiał przedstawiający kulę ognia na niebie nad Niemcami.

Łowca asteroid Chrześcijanin Sarnicki W Budapeszcie na Węgrzech asteroidę odkryto na krótko przed uderzeniem. Sarnicki zasłynął z takich odkryć dokonanych w ostatniej chwili, w tym z odkrycia asteroidy, która spadła nad Francją w 2023 r. i drugiej, która uderzyła w Ocean Arktyczny w 2022 r.

Mała asteroida otrzymała wstępne oznaczenie Sar2736. Następnie Centrum Minor Planet Międzynarodowej Unii Astronomicznej nadało mu oficjalne oznaczenie 2024 BX1.

Jeśli zrobiłeś zdjęcia asteroidy płonącej nad Europą, podziel się nimi z nami!

Kalendarze księżycowe EarthSky ponownie dostępne! Gwarantujemy, że się wyprzedają, więc złap jeden, póki możesz. Twoje wsparcie jest dla nas całym światem i pozwala nam kontynuować. Kupuj tutaj..

Filmy o uderzeniu asteroidy

Przelatując przez ziemską atmosferę, mała asteroida pojawiła się jako kula ognia, czyli niezwykle jasny meteor lub spadająca gwiazda.

Wiadomość o zbliżającym się wpływie

W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia o zbliżającym się wpływie w sobotę wieczorem (dla obu Ameryk) i wczesnym niedzielnym rankiem (dla Europy).

Konkluzja: Mała asteroida uderzyła w ziemską atmosferę nad Niemcami wczesnym rankiem 21 stycznia 2024 r.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *