MFF Panama przynosi dobre aktorstwo i kino

Formuła ECO

Od piątku 3-5 grudnia 2021 r. Panama staje się główną siedzibą kin w Ameryce Środkowej i na Karaibach. Dziesiąta edycja MFF Panama Przynosi najlepsze kino, warsztaty, szkolenia, rozmowy z branżą i wiele więcej. W tym wydaniu MFF Panama Świętujące najlepsze krajowe i międzynarodowe kino zlokalizowane na przesmyku, miejscem spotkań jest platforma stworzona przez MFF Panama z Międzynarodowym Festiwalem Kim jest z Panamy.

W ostatnich latach widzieliśmy jak MFF Panama Wzrósł pod względem podaży taśm i frekwencji publiczności, czemu towarzyszył wzrost liczby filmów panamskich pokazywanych w ramach festiwalu, jak np. przypadek „Plac KatedralnyPodczas ceremonii otwarcia tej edycji zostanie pokazany film z Panamy. Film, wyreżyserowany przez słynnego panamskiego reżysera Abnera Benima, zdobył w tym roku kilka nagród i został wybrany do reprezentowania Panamy podczas rozdania Oscarów w 2022 r. Panama nigdy nie przestaje imponować miłością i oddaniem siódmej sztuki, podobnie jak w poprzednich edycjach, Jury Międzynarodowego Festiwalu Kim jest Panama to publiczność.

Publiczność tego kraju, zawsze otwarta na wymianę ze wszystkimi krajami świata, które były świadkami narodzin festiwalu w 2012 roku i które sprawiły, że rozrósł się poprzez swoje uznanie i wsparcie jako niezbędny nośnik kultury. Dziś jest to jeden z najważniejszych festiwali w regionie, przyciągający najlepsze lokalne i międzynarodowe filmy, reżyserów, aktorki i aktorów, zwłaszcza publiczność, która przyjeżdża i cieszy się zaproszeniem MFF Panama” – przekreślił Pituka Ortega Heilbron, dyrektor wykonawczy MFF Panama. Publiczność tego kraju, zawsze otwarta na wymianę ze wszystkimi krajami świata, które były świadkami narodzin festiwalu w 2012 roku i które sprawiły, że rozrósł się poprzez swoje uznanie i wsparcie jako niezbędny nośnik kultury. Dziś jest to jeden z najważniejszych festiwali w regionie, przyciągający najlepsze lokalne i międzynarodowe filmy, reżyserów, aktorki i aktorów, zwłaszcza publiczność, która przyjeżdża i cieszy się zaproszeniem MFF Panama” – przekreślił Pituka Ortega Heilbron, dyrektor wykonawczy MFF Panama.

Zdjęcie WhatsApp 2021-12-03 o godzinie 12.46.24. JPEG

dziesiąta edycja

Po ekscytującej dekadzie, łamaniu paradygmatów i redefiniowaniu tożsamości kraju poprzez film, Panama International Film Festival Foundation (MFF Panama) świętuje swoje 10 lat wyjątkowym, bliskim i żywym festiwalem prezentującym ponad 10 filmów i 10 gości, odbywającym się w Centrum Kultury La Manzana, w dzielnicy Santa Ana, siedzibie, która połączy społeczeństwo i przemysł, stając się epicentrum Kim jest Dla Panamy, Ameryki Środkowej i Karaibów.

Nasz program filmowy i wydarzenia 2021, w formacie, który łączy filmy i wydarzenia osobiste, a także transmisje na żywo, jest demonstracją zaangażowania odbiorców z ciągłym zainteresowaniem rozwojem przemysłu filmowego w Panamie, Ameryce Środkowej i państwach Zatoki Perskiej. Karaiby.

Miejsca spotkań twarzą w twarz

 1. jabłko: MFF Panama 2021 będzie miał swoją siedzibę: centrum kulturalne, które łączy to, co najlepsze w kinie, w miejscu, w którym współistnieją publiczność i branża. La Manzana to wschodząca i innowacyjna przestrzeń, która nadaje nowy niuans dzielnicy Santa Ana, przylegającej do starego miasta Panamy, historycznego centrum miasta i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 2. Plac św. Anny: Panama będzie cieszyć się oglądaniem filmów dla całej rodziny w kinie na świeżym powietrzu, które znajduje się teraz w samym sercu miasta. Przedstawienia odbędą się na legendarnym deptaku przy Avenida Central, który łączy Santa Ana z San Felipe, przed jednym z najbardziej tradycyjnych i kultowych placów w kraju: Plaza de Santa Ana.
 3. Ateneum w mieście wiedzy: Międzynarodowy Festiwal Filmowy 2021 Panama zostanie otwarty w starym kinie Clayton Military Base, zbudowanej przez armię Stanów Zjednoczonych w 1935 roku. Ta sala, będąca modelem architektury Bellavista i zrehabilitowana przez Fundację Ciudad del Sabre, będzie miejscem spotkania miejsce na obchody 10-lecia i pokaz filmu Pierwszy w Panamie dla filmu Plaza Catedral Abnera Benaima. Po raz pierwszy na MFF Panama podczas ceremonii otwarcia zostanie pokazany film panamski.
 4. Hotel Centralny: W hotelu, zlokalizowanym przy Plaza Catedral w Casco Antiguo, odbywać się będą warsztaty i konferencje dla odwiedzających nas co roku branży środkowoamerykańskiej i karaibskiej. Zbudowany prawie 150 lat temu i pierwszy w kraju hotel stał się miejscem spotkań nieustraszonych podróżników. Jest to jeden z historycznych i symbolicznych budynków uznanych przez UNESCO za swoje znaczenie architektoniczne na Starym Mieście.

Polecane filmy:

 • Judasz i Czarny Chrystus: zdobywca Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w 2021 roku, Daniel Kaluuya
 • Clara Sola: nominowana do Złotej Kamery w Cannes 2021
 • Annette: zwycięzca nagrody dla najlepszego reżysera w Cannes 2021
 • Quo Vadis Aida: nominacja do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego, 2021
 • Zachód słońca: nominacja do Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2021 r.
 • Zero Option: światowa premiera IDFA, 2021. Północnoamerykańska premiera HOTDOCS, 2021 (bardzo ważne festiwale filmów dokumentalnych)
 • Vals de Santo Domingo: zwycięzca funduszu Su Mirada na MFF Panama 2020

Premiery Ameryki Środkowej:

 • Plac Katedralny (Zwycięzca dla najlepszego aktora i najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guadalajara 2021)
 • Vals de Santo Domingo (zwycięzca funduszu Su Mirada)
 • Raffaella (1 miejsce pisarza, Primera Mirada Fund, 6. edycja 2020)
 • Option Zero (2. miejsce zdobywca filmu dokumentalnego Primera Mirada Fund 6. edycja 2020)
 • Gdzie idziesz Aida (dramat)
 • Najlepsze Rodziny (komedia dla całej rodziny)
 • Erase Una vez en Euskadi (debiut reżyserski, premiera w Ameryce Środkowej)
 • Opowieść o miłości i pożądaniu (uczestniczyła w de Cloture en Semaine de la Critique w Cannes 2021)

Międzynarodowa reprezentacja 25 krajów przedstawia się następująco:

 1. Panama
 2. Francja
 3. Hiszpania
 4. Republika Dominikany
 5. Zjednoczone państwo

Koprodukcja:

 • Panama, Meksyk, Kolumbia
 • Bośnia i Hercegowina, Austria, Rumunia, Holandia, Niemcy, Polska, Francja, Norwegia, Turcja
 • Francja, Meksyk, Szwecja
 • Francja, Belgia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Japonia, Meksyk, Szwajcaria
 • Szwecja, Kostaryka, Belgia, Niemcy
 • Peru, Kolumbia
 • Kuba, Brazylia, Kolumbia
 • Chile, Brazylia

Iniciativas BID Lab

Strategiczny sojusz z laboratorium innowacji Grupy IDB, BID Lab, w ramach projektu „Kino Ameryki Łacińskiej w Panamie, Ameryce Środkowej i na Karaibach”, umożliwia instytucji Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Panamie (MFF Panama) i tworzy unikalny i wzbogacający ekosystem na 10. edycję MFF Panama, z trzema inicjatywami:

 1. Mecz filmowy MFF Panama: Forum koprodukcyjne dla filmowców z Panamy, Ameryki Środkowej i Karaibów. Uczestnicy tego forum w dniach 2-4 grudnia zagłębią się w narzędzia dostępu do rynku, festiwale, potencjalnych partnerów, inwestorów i ekspertów branżowych, wzmacniając Panamę jako regionalne centrum Kim jest Ameryka Środkowa i Karaiby. Będzie to również stymulować popyt na usługi dystrybucji filmów, wystawy i nowe modele biznesowe.
 2. Program mający na celu poprawę i rozwój specjalistycznych umiejętności technicznych w zakresie kina, przedsiębiorczości i umiejętności biznesowych: 3 grudnia inicjatywa zostanie uruchomiona z fragmentem programu, który ma na celu zwiększenie dostępu do szkoleń dla małych kreatywnych firm i uzupełniających usług kinowych w Panamie, Ameryce Środkowej i na Karaibach w zakresie technicznych kwestii produkcji, dystrybucji i marketingu filmów. Ten fragment posłuży jako próbka programu, który ma na celu przyspieszenie biznesu i rozwój umiejętności przedsiębiorczych, aby lepiej konkurować w branży filmowej Ameryki Łacińskiej.
 3. Wirtualna rzeczywistość dla ludzkości: W ramach programu Nowe Technologie w Przemyśle Audiowizualnym zostanie po raz pierwszy pokazany w Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Panamie Mosquito: A History of the Wound przez panamską reżyserkę Ana Elena Tejera. Rzeczywistość wirtualna ma potencjał, jako medium audiowizualne, na merytoryczne historie i komunikację o znaczącym wpływie społecznym, a produkcja Tejery, zwycięzcy Humanity Virtual Reality, zostanie zaprezentowana 2 grudnia po konferencji prasowej IFF Panama .2021.
 4. FORCINEMA MFF PANAMÁ: Jest to inicjatywa, która ma na celu promowanie programu integracji i promocji filmu dla Ameryki Środkowej i Karaibów. Jest to projekt pilotażowy, którego głównym celem jest zwiększenie dostępu do szkoleń dla małych kreatywnych firm i uzupełniających usług kinowych w Panamie, Ameryce Środkowej i na Karaibach w zakresie technicznych zagadnień produkcji, dystrybucji i marketingu, aby lepiej konkurować w Ameryce Łacińskiej. branża filmowa.

Zdjęcie WhatsApp 2021-12-03 o godzinie 12.46.26. JPEG

IFF Panama wnosi różnorodność i innowacyjność

IFF Panama wnosi różnorodność i innowacyjność

Bilety dostępne pod adresem: https://watch.eventive.org/iffpanama2021

Zobacz harmonogram polecanych filmów (może ulec zmianie)

piątek 3 grudnia

Teatr Ateneo, Miasto Wiedzy

19:30 | Plac Katedralny

Sobota 4 grudnia

Cuba Aviation Theatre, La Manzana de Santa Ana

8:00 | Opcja zerowa

10:30 | Banquiaco |

13:25 | Judasz i Czarny Chrystus

16:45 | Taniec walca w Santo Domingo

19:00 | Gdzie idziesz, Aido?

21:15 | Rafaela

Francuska Izba Sojuszu

18:30 | Najlepsze rodziny

20:30 | Annette

kino plenerowe

18:30 | Taniec walca w Santo Domingo

20:45 | Dawno, dawno temu w Euskadi

Niedziela 5 grudnia

Cuba Aviation Theatre, La Manzana de Santa Ana

8:00 | Dawno, dawno temu w Euskadi

10:15 | Clara Sola

13:00 | Historia miłości i pożądania

15:00 | Annette

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *