Microsoft proponuje pracę zdalną w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 24%

  • Oszczędności odpowiadają emisji dwutlenku węgla pochłanianej rocznie przez las o powierzchni 53,8 hektara lub ponad 47 000 pojazdów wyłączonych z ruchu na jeden dzień.

Systemy hybrydowe mogą działać Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla z mobilności i zużycia energii o 24%Według opracowania przygotowanego przez rząd kataloński i Microsoft, które osiągnęły porozumienie w sprawie zmniejszenia wpływu administracji katalońskiej na środowisko. „Praca zdalna jest najlepszym antidotum na zmiany klimatyczne: ograniczamy podróże, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla, zmniejszamy nasz ślad ekologiczny i poprawiamy samopoczucie” – powiedział w czwartek w Glasgow Puigneró wiceprezes Generalitat i „minister” ds. Polityki i terytoriów cyfrowych, Jordi. kto uczestniczył w Szczycie Klimatycznym (COP-26).

Porozumienie między Generalitatem a Microsoftem, „liderem Europy”, jak mówią jego promotorzy, ma na celu ograniczenie emisji. Dzięki przetwarzaniu w chmurze Z kolei Cindy Rose, prezes Microsoft Western Europe, powiedziała, że ​​powinno to „utorować drogę innym rządom w zakresie kierunków działania, którymi należy się zająć, aby zmniejszyć wpływ na środowisko i wzmocnić strategię zrównoważonego rozwoju dla administracji publicznych”.

Badanie, na którym oparto umowę, analizuje zachowanie 320 pracowników Generalitat w 2019 r., przed pandemią, oraz w 2021 r., gdy wirus słabł, ale nadal był obecny. Głównym wnioskiem z tego raportu jest to, że Redukcja przemieszczenia Zużycie energii wymuszone pracą zdalną w 2021 r. również zmniejszyło emisje o 24% w porównaniu z normami z 2019 r. Równoważna ilość emisji, według katalońskiego kierownictwa, Węgiel jest pochłaniany co roku przez las o powierzchni 53,8 ha Lub zatrzymaj ponad 47 000 pojazdów z drogi na jeden dzień.

polityka dekarbonizacji

Jeśli telepraca wśród pracowników Generalitat zostanie wdrożona w 2021 r. w sposób trwały i uogólniony, Puigneró pogłębił, „będziemy musieli stawić czoła skutecznej polityce, aby znieść narodziny mobilności i będziemy mogli posuwać się naprzód w latach w zakresie celów redukcji emisji”. Z tego powodu wiceprezydent Katalonii bronił administracji katalońskiej Nie należy cofać się w stosunku do pracy zdalnej.

Osiągnięte porozumienie pozwoli rządowi na opracowanie projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) w celu zwiększenia efektywności energetycznej lub zidentyfikowania podmiotów (uczelni, ośrodków badawczych lub firm), które mogłyby skorzystać z dofinansowania Fundusz Innowacji Klimatycznych należąca do firmy Microsoft.

Powiązane wiadomości

Będzie również w stanie „wykorzystać inwestycje Microsoftu w wydajne dla środowiska technologie chmurowe, takie jak Azure, w obszarach takich jak przetwarzanie rozproszone, sztuczna inteligencja, inteligentne aplikacje biznesowe i cyberbezpieczeństwo”.

Ponadto kataloński dyrektor generalny użyje Microsoft Cloud for Sustainability i Dashborad Apps for Emissions Impact, aby zbadać, jak ewoluuje redukcja emisji. Jednocześnie wdroży rozwiązania inteligentnego budynku (o większej efektywności energetycznej), począwszy od pilotażu z Centrum Komunikacji i Informatyki.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *