Miranda de Ebro po raz kolejny będzie gospodarzem Turnieju Tenisa na Wózkach im. Oliviera Purasa

burgosnoticias.com
| 14.07.2023 – 13:12

Już kolejny rok Cajaviva Caja Rural współpracuje przy organizacji Turnieju Tenisa na Wózkach im. Oliviera Purasa, który odbędzie się w dniach 27-30 lipca w Miejskim Ośrodku Sportu Anduva de Miranda de Ebro.

Dyrektor Fundacji Caja Rural Burgos, German Martínez, wyraził swoje podekscytowanie piętnastą edycją turnieju. Zwrócił również uwagę na znaczenie umieszczenia Mirandy de Ebro na mapie i zapewnił, że Fundacja będzie nadal wspierać to wydarzenie. Martinez zwrócił również uwagę na poświęcenie ze strony organizacji w latach pandemii.

Dyrektor turnieju Fernando Esteve zwrócił uwagę na znaczenie imprezy, która stała się najstarszą w Hiszpanii na poziomie międzynarodowym. Ponadto wyróżnił tenisistów: Enrique Ceskara, 27. w rankingu światowym, oraz Francisco Garcię, zawodnika kadry narodowej. Na arenie międzynarodowej wyróżniają się Dominik Pukala z Polski czy Szwed Hambus Leander Olofsson.

System będzie działał na zasadzie eliminacji, w męskim przypadku stoły będą 32, a w żeńskim 8. W tej wersji pojawi się również nowość, ponieważ Międzynarodowa Federacja Tenisowa będzie przeglądać kontuzje tenisistów, aby poprawić dokładność przy umieszczaniu graczy w różnych kategoriach.

Na koniec Esteve ogłasza, że ​​Burgos będzie reprezentowane w turnieju wraz z Raúlem Moreno i Rubénem Vallée, obaj z Mirandy, jednocześnie zachęcając wszystkich mieszkańców Burgo do uprawiania sportu pełnego solidarności.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *