Mistrz karateka tica musiał walczyć z młodym mężczyzną w Polsce na mundialu

Catalina Rivera z Kostaryki bez ogródek zaangażowała się na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushinkai w Polsce z powodu nieoczekiwanej sytuacji.

Okazuje się, że 37-letnia Rivera była gotowa do walki z weteranami karate tak jak ona; Spotkał się jednak z niespodzianką.

Okazuje się, że organizacja umieściła w swojej kategorii osoby poniżej 21 roku życia, w wieku od 18 do 21 lat, co utrudniło im osiągnięcie celu.

Tika poznała 19-letnią Martinę Rubik, która była druhną świata. Choć Polacy są szybsi, obywatelstwo komplikowało jej życie jako młodsza. Walka została rozstrzygnięta w drugiej rundzie z podzieloną decyzją 3 do 2.

Sędziowie narożni przyznali po dwie flagi, następnie sędzia centralny musiał zdecydować i przyznać punkt gospodarzowi.

„Grał ze mną przeciwko Polce, która jest ode mnie o 17 lat młodsza. W tym karate mogą być do trzech rund po dwie minuty, w tym przypadku były to dwie minuty i uważam, że decyzja była trochę niesprawiedliwa, ponieważ byliśmy w stanie zrobić drugą rundę.

„To jedna z najlepszych walk, jakie stoczyłem w Pucharze Świata i została podkreślona przez organizację” – powiedział Rivera.

Dodała, że ​​jej preparat jest przeciwko mężczyznom, którzy ważą 75 kg cięższymi od niej i gdzie jest najszybsza. W Polsce jest odwrotnie.

„Tego właśnie potrzebuję, blanków, więcej międzynarodowych turniejów. Jestem bardzo zadowolona, ​​ale nie usatysfakcjonowana” – powiedziała.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *