Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze: panorama ekonomiczna dla grupy C | Finanse | Gospodarka

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze: panorama ekonomiczna dla grupy C |  Finanse |  Gospodarka

pierwszy Mecz piłki nożnej w grupie C Mistrzostw Świata w Katarze 2022 Odbędzie się 22 listopada. Tym razem składa się z Argentyny, Arabii Saudyjskiej, Meksyku i Polski. O godzinie 5:00 dwóch pierwszych graczy rozegra swój pierwszy mecz, ao godzinie 11:00 zagra dwóch pozostałych.

(Przeczytaj: Rachunki Mistrzostw Świata: PKB i więcej danych o krajach grupy A).

Warto zaznaczyć, że Argentyna zakwalifikowała się na drugie miejsce w eliminacjach Ameryki Południowej i Arabii Saudyjskiej Pierwsza grupa w eliminacjach azjatyckich. Z kolei Meksyk zajął drugie miejsce w eliminacjach CONCACAF, a Polska zapewniła sobie miejsce na mundialu u siebie ze Szwecją.

Portfolio pokazuje porównanie 5 danych ekonomicznych z każdego kraju w tej grupie.

w tym kraju podczas Drugi kwartał 2022 roku osiągnął wzrost o 1% w stosunku do poprzedniego kwartału. Wariancja międzyroczna wyniosła 7,9%. Jeśli chodzi o kwartalny PKB na mieszkańca, ustalono go na 882 euro.

Argentyna jest również jednym z krajów o jednym z najbardziej znaczących wskaźników inflacji na świecie. a Październikowy CPI wyniósł 88% w ujęciu rocznym, W ciągu miesiąca osiągnął 6,4%, odnotowując skumulowaną inflację na poziomie 76,6%.

Bezrobocie spadło do 6,9% w drugim kwartale roku, odnotowując tym samym spadek w porównaniu do 7% odnotowanych w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku.

(Plus: czy mistrzostwa świata w Ameryce Południowej są tuż za rogiem? CONMEBOL odpowiada.)

Jej PKB w drugim kwartale 2022 roku wzrósł o 2,2%. Jeśli chodzi o zmienność międzyroczną, wyniosła ona 12,6%. Kwartalny PKB na mieszkańca wynosił 60 euro. Jeśli chodzi o inflację w październiku, wyniosła ona 0,2%, a wskaźnik CPI narastał 2,9%.

Ona też ma Pod warunkiem spadku stopy bezrobocia Wynosi 11,3%, co oznacza spadek o 0,4% kw/kw.

PKB Meksyku wzrósł o 1,8% w trzecim kwartale 2022 roku. Różnica między latami wyniosła 4,2%. Poza tym kwartalny PKB na mieszkańca wynosi 494 euro.

Co więcej, napompował go W październiku różnica wyniosła 0,6%. Skumulowana stopa wyniosła 6,8% w 2022 r. Poza tym stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 3,2%, co oznacza spadek o 4,2% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

W przypadku Polski jej PKB w III kwartale 2022 r. wzrósł o 0,9 proc Miał dwuletnią wariancję na poziomie 4,4%.. Pod względem PKB per capita wyniósł on w ostatnim kwartale 531 euro.

W październiku miesięczna wariancja inflacji wyniosła 1,8%, co zwiększa skumulowany CPI w 2022 r. o 15,6%.

bagaż

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *