Montalvo z Bahia pozostawił dużą rolę w Hiszpanii w Polsce

Sobota była czwartym dniem Drużynowych Mistrzostw Europy w Polsce. Hiszpania pokonała Pablo Montalvo z Algeciras w sztafecie 4 x 100 m.

Montalvo zajął trzecie miejsce w hiszpańskiej sztafecie, osiągając udane piąte miejsce z bardzo dobrą oceną 38’83.

RODRIGO GARCÍA, hiszpański biegacz do lat 16

Dziś w La Nucia (Alicante) odbyły się pierwsze dwa dni Mistrzostw Hiszpanii U-16, w których ośmiu najlepszych hiszpańskich sportowców zostało sklasyfikowanych przez Bahia de Algeciras.

Warto zauważyć, że Rodrigo García, który został wicemistrzem Hiszpanii, uzyskał najlepszy wynik 17’03m.

Występy: Candela Diaz, siódma w biegu na 1500 m przez płotki z czasem 5’12″06; Paula Cott, 13. miejsce w biegu na 1500 m przez płotki z wynikiem 5’23″10; María Regina Vargas Machuca, 3. zajął pierwsze miejsce 11. April Fuentes, 6. miejsce w półfinale z wynikiem 12″ 94; Alberto Zarza, 12. miejsce w swoim półfinale biegu na 1000 m z wynikiem 2’53″59, po upadku na początku wyścigu, który zmusił go do biegu i opłacenia powrotu, oraz Dayra García, 6. miejsce na 100 m z wynikiem 13″17 .

Crespo wygrywa w National Masters

Jerez było gospodarzem drugiego dnia hiszpańskich Masters, podczas których Bahia wyprzedziła czterech swoich zawodników, podkreślając Antonio Crespo, mistrza w trójskoku z 10,21 metra; María del Mar Sarria, 4. miejsce na 100 m z 13”03, podczas gdy Raquel Vicente została zdyskwalifikowana w chodzie na 5 km.

Marquez i Delgado zostawiają dobry gust z Andaluzją w La Rioja

Miasto Rioja w Logroño było gospodarzem autonomicznych mistrzostw Hiszpanii do lat 18, w których Andaluzja wspaniale powołała dwóch swoich zawodników z Sergio Marquezem w sztafecie mieszanej 4 x 400 m, srebro z czasem 3’30”48, a Marina Delgado była czwarta w sztafecie 4 × 100 m Mieszanka z czasem 44”63, co pozwoliło jej być minimum krajowym w 100 dogrywkach, a 12”14 pomogło Andaluzji zająć drugie miejsce w federacjach.

Awans, brąz w andaluzyjskim SUB14 według drużyn

Wreszcie Motril był gospodarzem Mistrzostw Andaluzji dla drużyn w wieku poniżej 14 lat, a Bahia była jedyną drużyną z regionu z dwoma pełnymi zespołami w rozgrywkach.

Algeciras spisali się wspaniale, kończąc drużynę kobiet z nowym brązowym medalem, a drużynę mężczyzn na dobrym siódmym miejscu.